Presidendi sona-logo

Presidendi sona

News & Politics Podcasts

President Kersti Kaljulaidi taskuhääling. Olulistest asjadest.

Location:

Estonia

Description:

President Kersti Kaljulaidi taskuhääling. Olulistest asjadest.

Language:

Estonian


Episodes
Ask host to enable sharing for playback control

Presidendi sõna: viies osa. Haridus. Kas kool on sajandeid muutumatu?

5/24/2024
Hariduses paistavad olevat keerulised ajad: streik, reformid, kinni pandavad väikekoolid ja puuduolevad õpetajad. Aga samas on Eesti haridus maailma absoluutses tipus. Mida sellest veidrast olukorrast välja lugeda? Ja kuidas maailma parimat haridust parandada? Jevgeni Ossinovski räägib, kuidas haridus kaasajastub ja kuidas õpetajate puudusega toime tulla. Martin Villig räägib, kuidas uudset haridust sai anda juba üheksakümnendatel ja miks see pole raketiteadus. Irene Käosaar räägib, kuidas teha nii, et ka noored haridusse usuksid. Saate autorid on Kersti Kaljulaid ja Mattias Tammet, toimetada aitasid Indrek Lepik ja Terje Äkke. Ideid, millest võiksime järgmises saates rääkida või kuidas me võiks oma saadet teistmoodi teha? Saada kiri press@kerstikaljulaid.ee. Loeme kõik soovitused läbi. Saade valmib tänu President Kaljulaidi Fondi toetajatele. https://kerstikaljulaid.ee/toeta/ Saade meeldib, aga tahaks tihemini? Liitu uudiskirjaga!

Duration:00:56:10

Ask host to enable sharing for playback control

Presidendi sõna: neljas osa. LSV. Lähisuhtevägivalla lugu mootorsae ja õnnepaleega

12/4/2023
Eestis on lähisuhtevägivalda (LSV) nii palju, et see mõjutab iga Eesti inimest. Selles, tavalisest veidi pikemas osas vaatame üht lugu algusest lõpuni ja proovime mõelda, kuidas saaks ohvreid paremini aidata. Lenne Indov räägib, kuidas ta vägivaldsest suhtest pääses ja kuidas ta nüüd teisi ohvreid aitab. Egert Belitšev räägib, mida ta politseijuhina arvab sellest, kui vägivallatseja karistusest pääseb. Lea Kimber räägib, kuidas Maxima tuhanded töötajad üksteisele toeks saavad olla. Ja Liina Naaber-Kivisoo räägib, miks kohus ei pruugi olla see pääsetee, mida paljud loodavad. Saate autorid on Mattias Tammet ja Kersti Kaljulaid. Toimetaja on Indrek Lepik. Ideid, millest võiksime järgmises saates rääkida või kuidas me võiks oma saadet teistmoodi teha? Saada kiri press@kerstikaljulaid.ee. Loeme kõik soovitused läbi. Saade valmib tänu President Kaljulaidi Fondi toetajatele. https://kerstikaljulaid.ee/toeta/ Saade meeldib, aga tahaks tihemini? Liitu uudiskirjaga!

Duration:01:14:03

Ask host to enable sharing for playback control

Presidendi sõna: kolmas osa. Kust paistavad Eesti majanduse lootuskiired?

11/8/2023
Peaaegu kõik analüütikud ennustavad Eestile lähiaastateks nigelat majandust. Otsisime mööda Eestimaad helgemaid päid, et arutleda, kas asi on tõesti nii halb, kui paistab. Paavo Nõgene räägib, miks näeb suurettevõtte juht, et uusi suuri asju ei juhtu. Anne Sulling räägib, kuidas kunagi suured asjad siiski tehtud said. Raivo Vasnu räägib, kuidas suured asjad on ka täna võimalikud, vähemalt Ida-Virumaal. Ja Igor Rõtov räägib, miks asi ei pruugi ka mujal nii lootusetu paista. Saate autorid on Mattias Tammet ja Kersti Kaljulaid. Toimetaja on Indrek Lepik. Saade valmib tänu President Kaljulaidi Fondi toetajatele. https://kerstikaljulaid.ee/toeta/ Ideid, millest võiksime järgmises saates rääkida või kuidas me võiks oma saadet teistmoodi teha? Saada kiri press@kerstikaljulaid.ee. Loeme kõik soovitused läbi. Saade valmib tänu President Kaljulaidi Fondi toetajatele. https://kerstikaljulaid.ee/toeta/ Saade meeldib, aga tahaks tihemini? Liitu uudiskirjaga!

Duration:00:59:21

Ask host to enable sharing for playback control

Presidendi sõna: teine osa. Kiievis ja Kiievist. Intervjuu luurejuht Budanoviga

8/4/2023
Oleme tagasiteel Kiievist, kus intervjueerisime muu hulgas ka Ukraina luurejuht Kõrõlo Budanovit. Vestleme veel Kaitseväe diviisi ülema Veiko-Vello Palmi ning nüüdseks juba endise Eesti saadikuga Ukrainas Kaimo Kuusega. Räägime, kuidas Ukrainal läheb. Räägime sõjas vastu pidamisest. Ja räägime ühiskonna ette valmistamisest, harjutamisest, võitlusvõimest. Ideid, millest võiksime järgmises saates rääkida või kuidas me võiks oma saadet teistmoodi teha? Saada kiri press@kerstikaljulaid.ee. Loeme kõik soovitused läbi. Saade valmib tänu President Kaljulaidi Fondi toetajatele. https://kerstikaljulaid.ee/toeta/ Saade meeldib, aga tahaks tihemini? Liitu uudiskirjaga!

Duration:00:46:38

Ask host to enable sharing for playback control

Presidendi sõna: Esimene osa. Riigikogu. Kriis või demokraatia?

6/28/2023
Esimeses osas vaatame, mis jama meil just Riigikogus toimus. Või toimub edasi? Meie kontor-stuudios, mis asub endises kohtumajas, on külas vandeadvokaat ja endine õiguskantsler Allar Jõks. Saates veel Tõnis Lukas, Toomas Kivimägi, Marju Lauristin ja teised. Ideid, millest võiksime järgmises saates rääkida või kuidas me võiks oma saadet teistmoodi teha? Saada kiri press@kerstikaljulaid.ee. Loeme kõik soovitused läbi. Saade valmib tänu President Kaljulaidi Fondi toetajatele. https://kerstikaljulaid.ee/toeta/ Saade meeldib, aga tahaks tihemini? Liitu uudiskirjaga!

Duration:00:55:38