Pro a proti-logo

Pro a proti

News & Politics Podcasts >

Dva hosté, dva různé pohledy. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Dva hosté, dva různé pohledy. Pořad Českého rozhlasu Plus.
More Information

Location:

Czech Republic

Description:

Dva hosté, dva různé pohledy. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Twitter:

@CRoPlus

Language:

Czech


Listen on a live station

Episodes

Pro a proti - Vondráček se stal jen ruskou loutkou. Bavme se s nimi, ale na úrovni, zlobí se Pirát Lipavský

10/23/2018
More
Cesta předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) do Ruska vzbudila, a dodnes budí, nevybíravou kritiku. Hlavně kvůli jeho setkání se zástupci obou komor ruského parlamentu, kteří jsou na sankčním seznamu EU a USA.

Duration:00:24:35

Pro a proti - Čína přinesla spíše dluhy než investice, hodnotí Zemanovy zahraniční cesty diplomat Kolář

10/22/2018
More
Současný prezident Miloš Zeman jezdí na zahraniční návštěvy méně často než jeho polistopadoví předchůdci. Za své nejdůležitější poslání považuje posilování ekonomické diplomacie. Jak důležité jsou zahraniční aktivity české hlavy státu?

Duration:00:25:05

Pro a proti - Stranická doktrína slušnost politiků nezajistí, vše je o jednotlivcích, tvrdí komunální politička

10/19/2018
More
V nedávných komunálních volbách uspěla sdružení nezávislých kandidátů. Na mnoha místech se stávají součástí koalic, které povedou obce v následujících čtyřech letech. Vyhledávají lidé dnes spíš osobnosti nesvázané s velkými politickými stranami?

Duration:00:25:44

Pro a proti - Zeman vyznamenává jen své sponzory a podporovatele, říká novinář k ocenění Michala Davida

10/18/2018
More
Prezident Miloš Zeman prozradil několik jmen osobností, které vyznamená 28. října při příležitosti 100. výročí vzniku Československa. Mezi nimi je i zpěvák a skladatel Michal David. Je správné, že právě tento umělec převezme z rukou prezidenta vysoké státní vyznamenání?

Duration:00:25:24

Pro a proti - Na volbu předsedy Senátu musíme hledat širší shodu než jen u senátorů jednoho klubu, věří nezávislý senátor Hampl

10/17/2018
More
Po vítězství opozičních stran v Senátu usilují o křeslo předsedy přinejmenším tři uskupení: ODS, Starostové a nezávislí a KDU-ČSL. Protože předsedu Senátu nominuje nejsilnější klub, vše záleží na tom, ke komu se přidá největší počet nezařazených. Jaká bude další budoucnost Senátu?

Duration:00:26:00

Pro a proti - Elektromobily budeme do deseti let kupovat ve velkém, elektřina nebude problém, předpovídá analytik

10/16/2018
More
Lidstvo se dostalo na hranu a zbývá mu několik dalších let, aby zmírnilo katastrofu způsobenou globálním oteplováním, varuje OSN. Pomůže výrazné omezení emisí, na kterém se shodli ministři životního prostředí EU?

Duration:00:25:20

Pro a proti - Levice v České republice se ukládá k zimnímu spánku. Je otázka, kdy se probudí, hodnotí politolog Jelínek

10/15/2018
More
Levicové strany v Česku po letošních komunálních a senátních volbách výrazně ztrácejí. Poprvé od vzniku horní komory parlamentu v ní neusedne žádný zástupce KSČM. Sociální demokraté dokázali získat pouhé jedno senátní křeslo a v komunálních volbách získali polovinu mandátů oproti minulému období. Dokáže se tradiční levice vzchopit a získat voliče?

Duration:00:25:11

Pro a proti - Boj o Senát na Prostějovsku: Božena Sekaninová (ČSSD) a Jitka Chalánková (nezávislá)

10/12/2018
More
První kolo senátních voleb na Prostějovsku nabídlo napínavý souboj: o druhém postupujícím rozhodlo pouze pět hlasů. Tak těsně se do bitvy o Senát kvalifikovala nezávislá kandidátka Jitka Chalánková. O křeslo v horní komoře se utká se stávající senátorkou Boženou Sekaninovou (ČSSD).

Duration:00:25:27

Pro a proti - Boj o Senát na Třebíčsku: Hana Žáková (nestranice za STAN) a Miroslav Michálek (nestraník za ANO)

10/11/2018
More
V senátním obvodu č. 53 na Třebíčsku se o křeslo senátora utkají dva nováčci z protichůdných sil na politické scéně: notář Miroslav Michálek (nestraník za ANO) a starostka obce Koněšín Hana Žáková (nestranice za STAN).

Duration:00:25:30

Pro a proti - Boj o Senát na Chrudimsku a Havlíčkobrodsku: Daniel Herman (KDU-ČSL) a Jan Tecl (ODS)

10/10/2018
More
Velmi těsně za sebou skončili v 1. kole senátní volby dva nejúspěšnější kandidáti na Chrudimsku a Havlíčkobrodsku. Volební obvod č. 44 čeká napínavý souboj o místo v horní komoře parlamentu. Zabodují u voličů a voliček zkušenosti z komunální, nebo z nejvyšší politiky?

Duration:00:25:33

Pro a proti - Kdo bude senátorem na Mladoboleslavsku? Duel Jiřího Müllera (ANO) a Raduana Nwelatiho (ODS)

10/9/2018
More
Zaujme ve volebním obvodu č. 38 na Mladoboleslavsku víc nulová tolerance k cizincům, nebo spíš zlepšení dopravní situace ve městě? V duelu před druhým kolem senátních voleb se střetli starosta Kosmonos Jiří Müller (ANO) a mladoboleslavský primátor Raduan Nwelati (ODS).

Duration:00:25:18

Pro a proti - Boj o Senát na Praze 8: Pavel Dungl (nestraník za TOP 09 a STAN) a Lukáš Wagenknecht (nestraník za Piráty)

10/8/2018
More
Hosty pořadu Pro a proti byli dva kandidáti za volební obvod č. 23: uznávaný lékař a ortoped Pavel Dungl ( nestraník za STAN a TOP 09) a bývalý náměstek ministra financí, ekonom a auditor Lukáš Wagenknecht (nestraník za Piráty).

Duration:00:25:25

Pro a proti - Jen novela insolvenčního zákona problémy s exekucí neřeší. Je to boj na více frontách, tvrdí expert

10/5/2018
More
Skoro 900 tisíc lidí v Česku čelí exekuci, většina z nich má na sobě víc než jednu. Ministerstvo spravedlnosti chystá údajně revoluční změny exekučního řádu: na jednoho dlužníka jeden exekutor a zavedení lhůty, po jejímž uplynutí by exekuce skončila. Pomohou tyto změny těm, kteří se ocitli v dluhové pasti? A nevezmou šanci věřitelům dostat se ke svým penězům?

Duration:00:25:02

Pro a proti - V Česku přibývá manželství. Neplatí ale, že by vztahy byly stabilnější, tvrdí ředitelka Fóra 50 %

10/4/2018
More
V Česku přibývá svateb. Loni jich bylo přes 52 tisíc, což je nejvíc za posledních deset let. Zároveň klesl počet dětí narozených mimo manželství.

Duration:00:25:26

Pro a proti - Proč v Česku klesá počet plně kojených dětí?

10/3/2018
More
V Česku ubývá plně kojených dětí. Upozorňují na to organizace Šestinedělky a Česká ženská lobby. Svá tvrzení dokládají daty Ústavu zdravotnických informací a statistiky. Podle nich se počet plně kojených dětí za posledních 15 let snížil o 10 % na současných 81 %. Na vině je prý přístup zdravotnického personálu v porodnicích, který rodičkám neposkytuje včas potřebné informace a pomoc.

Duration:00:25:31

Pro a proti - Máme 7 divů světa, 7 trpaslíků, 7 statečných a proč ne 7 svátků se zavřenými obchody? ptá se Grossmann

10/2/2018
More
Vyznáte se ve státních svátcích, respektive ve dnech, ve kterých mají české obchody nad 200 m² zavřeno?

Duration:00:25:37

Pro a proti - EET přineslo jen drobné. Stát by se měl zaměřit na odliv dividend a daňové ráje, radí ekonom Kovanda

10/1/2018
More
Vláda ve Sněmovně narazila s novelou zákona o elektronické evidenci tržeb, která je podmínkou pro spuštění její třetí a čtvrté vlny. Poslanci hlasování o návrhu odložili, podle pravicové opozice a Pirátů není důvod rozšiřovat povinnost evidovat tržby i na řemeslníky nebo trhovce, protože by to bylo špatně vymahatelné.

Duration:00:25:02

Pro a proti - Eduard Stehlík: Hitler v roce 1938 vyhrál mediální válku. Je otázka, jestli by skutečně zaútočil

9/28/2018
More
Osmdesát let uplynulo od podpisu Mnichovské dohody, hořká pachuť kapitulace ale podle mnohých dodnes nevyprchala. Mělo se Československo vzepřít mnichovskému diktátu, nebo by byly následky příliš kruté?

Duration:00:25:17

Pro a proti - Pro americkou základnu bych byl všemi deseti. Putin rozumí jen řeči síly, říká Alexandr Vondra

9/27/2018
More
Spojené státy zvažují, že vyhoví polské žádosti o umístění trvalé vojenské základny v zemi. Měli bychom o trvalou americkou účast u nás usilovat i my?

Duration:00:25:53

Pro a proti - Kandidáty ANO máme volit kvůli telefonu na Babiše, který vše zařídí. To je nebezpečné, tvrdí komentátor Honzejk

9/26/2018
More
Do komunálních a senátních voleb zbývá jen o něco málo víc než týden a na tuzemských veřejných prostranstvích je to vidět. Je ale z předvolební kampaně znát i to, že volit se bude do obecních zastupitelstev a ne do Poslanecké sněmovny?

Duration:00:25:00