money talk-logo

money talk

News & Politics Podcasts >

Události z ekonomiky a trendy z byznysu. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Události z ekonomiky a trendy z byznysu. Pořad Českého rozhlasu Plus.
More Information

Location:

Czech Republic

Description:

Události z ekonomiky a trendy z byznysu. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Twitter:

@croplus

Language:

Czech


Episodes

Řečí peněz - Jak se z malého sportu stala jedna z nejsledovanějších událostí?

4/21/2019
More
Odpověď nabídl v posledních letech český biatlon. Prezident Českého biatlonového svazu Jiří Hamza odkryje cenu cesty na výsluní. Ptát se ho bude Václav Pešička.

Duration:00:24:39

Řečí peněz - Realističnost nám bude pomáhat dál, věří šéf tvůrců úspěšné hry Kingdom Come: Deliverance

4/15/2019
More
Pražské vývojářské studio Warhorse Studios, které stojí za úspěšnou počítačovou hrou Kingdom Come: Deliverance, koupila v únoru společnost Koch Media patřící švédské vydavatelské firmě THQ Nordic. Transakce zahrnuje studio a jeho duševní vlastnictví.

Duration:00:23:59

Řečí peněz - Jak bude vypadat zpravodajský kanál, který chystá televize Prima ve spolupráci se slavnou CNN?

4/14/2019
More
Kolik franšíza amerického gigantu stojí a jak se vyplatí? Host: generální ředitel televize Prima Marek Singer. Moderuje Jana Klímová.

Duration:00:25:58

Řečí peněz - Miliardář a zakladatel BPD partners Petr Pudil vedl komunikační agenturu

4/7/2019
More
Byl ředitelem pro strategii důlní společnosti, generálním ředitelem Czech Coal a prezidentem asociace Euracoal. Nyní investuje do umění. Moderuje Jana Klímová

Duration:00:24:54

Řečí peněz - Pokud Británie odejde bez dohody, bude problém dostat tam zboží, odhaduje podnikatel Frolík

4/3/2019
More
Hledání strategického investora pro Linet, českého výrobce nemocničních lůžek, jde do finále. V Řečí peněz to potvrdil zakladatel a spolumajitel Linetu Zbyněk Frolík.

Duration:00:24:51

Řečí peněz - Těším se na autonomní auta, říká bývalý závodník Jan Charouz

3/29/2019
More
Závodil v Le Mans, testoval formule 1, ale to mu nestačilo a odešel do světa byznysu v době, kdy jméno Charouz už v Česku díky jeho otci Antonínovi svou stopu udělalo. U aut zůstal, ale v Česku chce lidi naučit automobily sdílet.

Duration:00:28:09

Řečí peněz - Po dění z posledních dní ani nevím, jestli vyhlížíme brexit, nebo breturn, říká šéf české pobočky britské firmy Renishaw

3/20/2019
More
Technologie pokročily – existují první domy vytištěné na tiskárnách. A tisknout se zkouší téměř všechno. Hostem Řečí peněz je Josef Sláma, ředitel české pobočky britské společnosti Renishaw, který se specializuje na robotiku a průmyslové 3D tiskárny. Robert Břešťan se ptá i na dopady případného brexitu.

Duration:00:24:50

Řečí peněz - Lidé s handicapem dokáží spoustu věcí, stačí je jen podpořit, říká český Společensky prospěšný podnikatel roku Jakub Knězů

3/15/2019
More
V Česku jsou tisíce lidí s lehkým mentálním postižením, kterým stačí pomoci a jsou schopni se normálně vrátit do života a začít pracovat. To je cílem organizace Etincelle, která jim ve startu pomáhá zaměstnáním v kavárnách a bistrech, které najdete především v Praze a Středočeském kraji.

Duration:00:24:44

Řečí peněz - Sehnat peníze od státu je kombinace magie, hypnotizmu a šikovnosti, říká Leoš Válka z DOXu

2/28/2019
More
Podíváme se pod pokličku hospodaření známé pražské galerie DOX. S jejím spolumajitelem Leošem Válkou bude mluvit Jana Klímová.

Duration:00:25:23

Řečí peněz - Čedok je synonymum pro spolehlivost, jistotu a tradici, soudí generální ředitel nejstarší české cestovky

2/22/2019
More
Prakticky od samotného vzniku Československa u nás cestování bylo v gesci Čedoku – tedy Československé dopravní kanceláře. V době komunismu měl prakticky státní monopol pro oblast cestovního ruchu.

Duration:00:25:19

Řečí peněz - Český ležák je nejlepší pivo, ale ještě máme daleko k prosazení se ve světovém měřítku, říká ředitel Budvaru

2/19/2019
More
Na jaře to budou rovné dva roky, co se novým ředitelem národního podniku Budějovický Budvar stal Petr Dvořák. V pivovarském oboru byl už i dříve a ve výběrovém řízení mu nepochybně pomohlo i to, že byl mezinárodním šéfem marketingu značky Pilsner Urquell.

Duration:00:25:07

Řečí peněz - Nestačí nám udělat dobrý produkt. Chceme z něj mít i dobrý pocit, říká majitel Kofoly Samaras

2/6/2019
More
Kofola je v Česku fakticky synonymem pro tradiční československou značku, která se dokázala z úplného dna zvednout zpátky na vrchol. O její záchranu se zasloužila rodina Samarasova, která se zatím neplánuje tohoto zlatého vejce zbavovat.

Duration:00:25:16

Řečí peněz - Merkur – hračky se zásadním vlivem na český průmysl

1/26/2019
More
Kovové dílky, šroubky a nekonečná kreativita jsou základem úspěchu stavebnice Merkur, která patřila po řadu desetiletí k nejoblíbenějším československým hračkám.

Duration:00:25:46

Řečí peněz - Favorit – vzkříšený luxus s berany

1/19/2019
More
V minulém století bylo tohle kolo snem většiny Čechoslováků a nejenom jich. Favorit, legendární kolo s berany, prospíval od začátku výroby závodního modelu v roce 1950 a celkem se jich prodalo přes 2,5 milionu.

Duration:00:25:32

Řečí peněz - Jít do Asie? Nejšťastnější rozhodnutí mého byznysového života, říká zakladatel Lasvitu Leon Jakimič

1/18/2019
More
Lustry a skleněné instalace od českého Lasvitu se už zabydlely a svítí v těch nejprestižnějších budovách světa. Skleněný luxus ze severu Čech má našlápnuto k dalším úspěšným rokům, ke kterým přispěje i jedno z vůbec nejprestižnějších designových ocenění světa Milano Design Awards, které firma loni získala.

Duration:00:25:38

Řečí peněz - Naše výrobky jsou spolehlivé. Chceme rozptýlit obvinění bez důkazů, říká šéf Huawei v Česku Kedzia

1/12/2019
More
Společnost Huawei čelí nejen v Česku obvinění, že její technologie mohou sloužit ke špionáži. Šéf pobočky pro Česko a Slovensko Radoslaw Kedzia v Řečí peněz tato obvinění odmítá a vysvětluje, proč jsou jejich technologie bezpečné. Ptala se Jana Klímová.

Duration:00:24:47

Řečí peněz - S hrabětem Kinským o podnikání a rodovém majetku

12/29/2018
More
František Kinský je podnikatel, komunální politik, ale hlavně správce rodového jmění. Jak se člen starého šlechtického rodu připravuje na předání majetku potomkům? A má v moderním podnikání místo heslo rodu Kinských – „Bůh, čest a vlast“? Moderuje Václav Pešička.

Řečí peněz - Konec prokrastinace je kniha, které se v Česku prodalo přes 100 tisíc

12/22/2018
More
Kniha vstupuje na americký trh. Autora Petra Ludwiga jsme se zeptali, jak úspěšně vydat knihu a jak se prokrastinaci vyhnout. Připravil Robert Břešťan

Duration:00:25:50

Řečí peněz - Národní muzeum v Praze se po letech rekonstrukce otevřelo veřejnosti

12/15/2018
More
Co od něj máme čekat v nejbližších letech a v 21. století? A jaký o něj mají zájem mecenáši? Jana Klímová se ptá ředitele Národního muzea Michala Lukeše.

Duration:00:26:00

Řečí peněz - Říčany u Prahy jsou nejlepším městem pro život v roce 2018 - podle společnosti Delloite

12/8/2018
More
Ta porovnávala zdraví a životní prostředí, materiální zabezpečení a vzdělání, vztahy a služby. Jak se řídí nejlepší město? Naďa Bělovská se ptala starosty Vladimíra Kořena

Duration:00:25:58