Glosa Pavla Maurera-logo

Glosa Pavla Maurera

Podcasts >

More Information

Location:

Czech Republic

Genres:

Podcasts

Language:

Czech


Episodes

Glosa Pavla Maurera - Zažívací potíže dovolenou nevylepší. V exotických destinacích ochutnávejte s rozumem

8/12/2018
More
Pokud se chystáte na dovolenou do zahraničí a kromě památek a moře se těšíte také na jídlo, ochutnávejte s rozmyslem. Objevování exotických a netradičních kulinářských specialit totiž nemusí vždy dopadnout úplně dobře.

Duration:00:03:41

Glosa Pavla Maurera - Slyšeli jste někdy o rozcuchané nevěstě? Poradí vám v Liberci

8/11/2018
More
Víte jaké kulinářské speciality jsou typické v Libereckém kraji? Třeba hladká ančka nebo rozcuchaná nevěsta. Co si pod těmito názvy představit? Zaměříme se nejen na jídlo, ale také specifika libereckého nářečí.

Duration:00:03:25

Glosa Pavla Maurera - Nemusíte mít vše bio, na chuti kvalitu poznáte. Napoví označení Česká biopotravina roku

8/5/2018
More
V čem je lepší bio steak oproti tomu běžnému? A proč stojí za to si za něj občas připlatit? Odpovíme nejen milovníkům masa, ale také těm, kteří se zajímají o původ potravin, které jedí.

Duration:00:03:27

Glosa Pavla Maurera - Vydáváme se na jižní Moravu. Co v tomto kraji ochutnat?

8/4/2018
More
Chystáte se ještě o prázdninách na dovolenou na jižní Moravu? Doporučíme vám spoustu místních specialit. Ochutnáte raději znojemský guláš, čerstvé kvašáky nebo dáte přednost výletu na vinnařské stezky?

Duration:00:03:09

Glosa Pavla Maurera - Ovoce a zeleninu u silničních stánkařů nakupujte obezřetně, varuje Pavel Maurer

7/29/2018
More
Meruňky, maliny, broskve, rajčata, brambory, to všechno nabízí v létě prodejci podél českých silnic. Něco dobrého z českých polí, sadů a lesů si chtěl nedávno pořídit taky náš gastronaut Pavel Maurer. Místo hromady dobrého ovoce a zeleniny ale odjel zklamaný a skoro s prázdnou.

Duration:00:03:39

Glosa Pavla Maurera - Bigos, chlebenka i rurka. Pavel Maurer přibližuje moravskoslezskou kuchyni

7/28/2018
More
Regiony naší krásné, malé země nám nabízejí velmi specifické gastronomické zážitky, lokální recepty a suroviny. Pojďme se dnes podívat do Moravskoslezského kraje. Pro mne jsou to kromě jídla nádherné zdravé hory a lesy Jeseníky a Beskydy. Jsou plné borůvek, ostružin a hub.

Duration:00:03:36

Glosa Pavla Maurera - Jak odlišit dobrou restauraci od té špatné? Nenechte se řídit prázdným žaludkem!

7/22/2018
More
Je doba dovolených a turisté se pro mnoho restauratérů stávají lovnou zvěří a často i velmi snadnou kořistí. Výsledkem je nespokojený zákazník s prázdnou peněženkou. Jak se vyhnout zklamání?

Duration:00:03:07

Glosa Pavla Maurera - Valašsko se sice těžce hledá, místní frgály ale nezklamou

7/21/2018
More
Kobzole nebo frgály? Náš expert přes dobré jídlo Pavel Maurer celé léto v novém seriálu navštěvuje různé regiony České republiky. Dnes se vydáme na Valašsko.

Duration:00:03:20

Glosa Pavla Maurera - Dokážeme se obětovat pro své děti? Vezměme si příklad z ptáků a savců, radí Pavel Maurer

7/15/2018
More
Ještě nikdy jsem ve své glose nemluvil o kudlance nábožné, která se mezi prostým lidem i přírodovědci proslavila tím, že okamžitě po oplodňovacím aktu, někdy dokonce i v jeho průběhu, sežere bez milosti svého partnera.

Duration:00:03:20

Glosa Pavla Maurera - Pavel Maurer: Brnu vzdávám gastronomický hold

7/14/2018
More
Prázdniny jsou tady! Odpočíváme, relaxujeme a také cestujeme za hranice všedních dnů. Čechy, Morava, Slezsko, města a regiony nám nabízejí velmi specifické gastronomické zážitky, lokální recepty a suroviny.

Duration:00:03:35

Glosa Pavla Maurera - Jak se nenechat napálit na tržišti? Trvejte na ochutnání!

7/8/2018
More
Možná i vy vyrážíte letos v létě na dovolenou do měst, kde příjemnou atmosféru dokresluje ruch tamního tržiště. Rád je má i Pavel Maurer, který se s vámi podělí o rady, na co si dát při chození mezi stánky pozor, nebo jak se nenechat od trhovců napálit.

Duration:00:03:28

Glosa Pavla Maurera - Jakékoli jídlo s houbami bude v Krkonoších lokální provenience, slibuje Maurer

7/7/2018
More
Výlet do Krkonoš není jen o relaxaci v přírodě a zdolávání vrcholů. V nejvyšším pohoří Česka se dá třeba právě při letním výletě i dobře najíst a napít. Několik gastronomických tipů pro vás má v dnešní kulinářské glose Pavel Maurer.

Duration:00:03:18

Glosa Pavla Maurera - V některých filmech mám za hlavního hrdinu hlad, přiznává Pavel Maurer

7/6/2018
More
Jaký je rozdíl mezi francouzským a americkým filmem? Podle Pavla Maurera třeba v přístupu režisérů ke scénám s jídlem. A co by poradil prezidentovi Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Jiřímu Bartoškovi?

Duration:00:03:33

Glosa Pavla Maurera - Kam ve Varech na občerstvení? Nevynechte vřídla ani místní speciality

7/5/2018
More
Když už máme ten krásný, okouzlující a jedinečný karlovarský filmový festival, moc rád bych vám doporučil některé místní restaurace. Ale to by byla reklama a já nemohu ani nechci nikoho zvýhodňovat. Já letos na festivalu nejsem, stejně se vám ale pokusím naznačit, co v těchto dnech ve Varech vždy dělám.

Duration:00:03:23

Glosa Pavla Maurera - Jak vybrat v cizině dobrou restauraci? Držte se doporučení domácích, radí Pavel Maurer

7/1/2018
More
Během letních prázdnin se určitě mnozí chystáte vyrazit na dovolenou do míst, kde jste ještě nikdy nebyli. A ať už budete poznávat zákoutí České republiky, nebo pojedete někam do zahraničí, budete jistě hledat místa, kde se dá dobře najíst.

Duration:00:03:09

Glosa Pavla Maurera - Srdce na dlani a olomoucké tvarůžky. Pavel Maurer zve na tradiční hanáckou kuchyni

6/30/2018
More
O letních prázdninách se řada z vás určitě vydá poznávat krásy České republiky. V různých vesničkách, městech i regionech přitom můžete narazit na spoustu gastronomických specialit. Třeba Haná je specifická tradičními olomouckými tvarůžky a takzvanou hanáckou baštou.

Duration:00:03:57

Glosa Pavla Maurera - Jídlo v letadle? Udělejte si vlastní svačinu, doporučuje Pavel Maurer

6/24/2018
More
S Pavlem Maurerem vám postupně ukazujeme kulinářské speciality za všech koutů Česka i oblíbených zahraninčích destinací. Cesta však často začíná na letišti. Jak vyzrát nad stravou v letadle?

Duration:00:03:14

Glosa Pavla Maurera - Pavel Maurer: V kraji rybníků a cmundy nevynechte zelí ani kapří prsty

6/23/2018
More
Prázdniny a doba dovolených se kvapem blíží. Odpočíváme, relaxujeme a také cestujeme za hranince všedních dnů. Čechy, Morava a Slezsko nám nabízejí velmi specifické gastronomické zážitky, lokální recepty a suroviny. Pojďme se podívat do Jihočeského kraje.

Duration:00:03:24

Glosa Pavla Maurera - Stolování nabízí příležitost si popovídat. Ale ne s plnou pusou, připomíná Pavel Maurer

6/17/2018
More
Povídáte si při jídle s ostatními? Podle odborníka na jídlo a pití Pavla Maurera na tom není nic špatného, pokud zrovna nemluvíte s plnou pusou. U stolu bychom totiž měli věnovat pozornost nejen jídlu, ale také ostatním.

Duration:00:03:31

Glosa Pavla Maurera - Jak využít dešťovou vodu v kuchyni? Stačí kopnout do země, říká Pavel Maurer

6/16/2018
More
Dokážete si představit, že byste vařili z dešťové vody? Většina z nás nejspíš ne. Dešťovku ale můžete využít například při zalévaní zeleniny nebo ovoce na zahrádce.

Duration:00:03:28