Host do domu-logo

Host do domu

Podcasts

Rozhovory o životě se zajímavými lidmi kolem nás. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Location:

Czech Republic

Genres:

Podcasts

Description:

Rozhovory o životě se zajímavými lidmi kolem nás. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Twitter:

@CRoDvojka

Language:

Czech

Contact:

+420221552500


Episodes

Nic nemůže naši budoucnost změnit víc než vzdělaní lidé, věřil amerikanista Josef Jařab

5/3/2023
Po krátké těžké nemoci tuto středu dopoledne zemřel Josef Jařab, respektovaný znalec a překladatel anglické a americké literatury, někdejší senátor a první polistopadový rektor olomoucké Univerzity Palackého. Bylo mu 85 let. Výraznou osobnost na Dvojce připomínáme archivním rozhovorem z roku 2017 se Stáňou Lekešovou pro pořad Host do domu. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:30:31

„Lidi říkali: Nevíme, proč ses vrátil.“ Zemřel herec Jaroslav Vízner, bratr Oldřicha Víznera

6/1/2022
Krátce před svými 85. narozeninami zemřel herec Jaroslav Vízner. Bratr herce Oldřicha Víznera se v 60. letech proslavil filmovou sérií o detektivovi Martinovi. Po srpnu 1968 ovšem emigroval do Švýcarska, kde hrál a režíroval. Zpátky do Čech se vrátil až v roce 2001 a konečně si zahrál se svým bratrem v seriálu Vraždy v kruhu. Ve svém posledním rozhovoru na Dvojce z března 2015 u Jana Rosáka vzpomínal právě na tuhle dobu. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:34:46

„Kdybych měla děti, možná by všechno bylo jiný.“ Odešla mecenáška Meda Mládková

5/3/2022
Ve věku 102 let zemřela známá mecenáška a sběratelka umění Meda Mládková. Pro Čechy pomohla znovu objevit Kupku, zrekonstruovala Werichovu vilu a stojí i za zprovozněním Muzea Kampa v bývalých Sovových mlýnech. Na Dvojce si s ní před deseti lety povídala moderátorka Martina Kociánová. Poslechněte si povídání o umění, křivdě i čokoládě. Jaké to je, když konečně můžete darovat svému městu, tedy Praze, uměleckou sbírku obrovské hodnoty a on ji nikdo zase až tak moc nechce? Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:30:06

Choreograf Jiří Kylián: Tanečníka, jako jsem já, bych k sobě nevzal

3/20/2022
V podnělí 21. března oslaví svoje 75. narozeniny choreograf, tanečník a fotograf Jiří Kylián. Poslechněte si rozhovor, který s ním v roce 2016 udělala Jitka Novotná. Rodák z Prahy a světoobčan, který se už ve svých 29 letech stal uměleckým šéfem Nederlands Dans Theater, se v něm vyznává z toho, že na prahu sedmdesátky se cítí konečně svobodný. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:33:03

Zemřela spisovatelka Ludmila Vaňková. Její život sám vydal na knihu

2/3/2022
Ve věku 94 let odešla Ludmila Vaňková, autorka více než 30 knih o osobnostech českých dějin. Vystudovaná a „vyřazená“ socioložka pracovala jako sekretářka, tisková redaktorka, ale i jako železniční výhybkářka. Poprvé publikovala v 50 letech a v 67 letech se vydala na cestu kolem světa. Na Dvojce s ní naposledy mluvil Jiří Holoubek v květnu 2016, když dokončovala svoji autobiografii Život na rozhraní věků. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:29:34

„Měl jsem to strašný štěstí, že jsem směl poslouchat Hrabala.“ Poslední rozhovor Radko Pytlíka

2/1/2022
Ve věku 93 let zemřel literární historik a spisovatel Radko Pytlík. Soustavně se věnoval dílu Jaroslava Haška a Bohumila Hrabala. I o nich mluvil ve svém posledním rozhovoru na Dvojce z 4. června 2018. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:33:35

„Ze všeho nejvíc se cítím být dandym. Člověkem, který jde proti směru,“ svěřil se Vodňanský

3/11/2021
Ve věku 79 let zemřel herec, zpěvák, spisovatel, humorista, básník, filosof a signatář Charty 77 Jan Vodňanský. „Ze všeho nejvíc se cítím být dandym. Člověkem, který jde proti směru a vzniklé situaci,“ řekl na Dvojce. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:38:43

„Říkali nám, že koukat se v poledne na televizi je volovina,“ vzpomínal Otakar Černý na Dvojce

2/16/2021
Ve věku 77 let zemřel v únoru 2021 sportovní novinář Otakar Černý. Jeho životním osudem se stala televize. Zpočátku se věnoval sportu a později i politickým debatám. Na začátky kariéry i kuriozity při natáčení vzpomínal v roce 2015 v rozhovoru s Janem Rosákem. Uvádíme jej v repríze. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:29:38

Zemřel filozof Jan Sokol. Do účtování jsem se nikdy nehrnul, svěřil se v rozhovoru na Dvojce

2/16/2021
Zemřel filozof Jan Sokol. Exministrovi školství a prezidentskému kandidátovi bylo 84 let. Na Dvojce si dnes od 18 hodin poslechněte Stříbrný vítr, kde byl hostem Jitky Novotné. Po odvysílání jej najdete na webu Dvojky i v aplikaci mujRozhlas. Zajímavý byl i jeho pohled na uprchlickou krizi, poslechněte si již nyní rozhovor s Jolanou Voldánovou. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:31:52

„Nejmystičtější místo na světě?“ Za cestovatelem, etnografem a náčelníkem Kikapú Miloslavem Stinglem

5/13/2020
V pondělí 11. května zemřel Miloslav Stingl. Bylo mu 89 let. „Mrzí mě, že nejsem o 50 let starší,“ říkal na Dvojce v rozhovoru v roce 2014 před výpravou na Papuu. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:35:58

„Lidem se zdá, že jsem v kondici. A to mně dělá dobře.“ Poslední rozhovor Dušana Vančury na Dvojce

4/16/2020
Ve věku 82 let náhle zemřel zpěvák, kontrabasista a zásadní textař Spirituál kvintetu. Připomeňte si ho v rozhovoru, který Dvojce dal krátce po svých 80. narozeninách. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:36:16

„Cítím, jak pomalu mně těch sil ubývá.“ Poslední rozhovor s Danou Zátopkovou na Dvojce

3/13/2020
Ve věku 97 let zemřela česká olympionička a manželka Emila Zátopka Dana Zátopková. Připomeňte si legendu československé atletiky v rozhovoru z roku 2012, kdy slavila 90. narozeniny. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:35:40

Martin Zounar: Výchova dítěte je obrovský záhul

1/8/2020
Herec přišel do studia i se svou roční dcerou. Vladimíru Krocovi se v rozhovoru přiznal, že se rád o někoho stará a domácí práce mu nevadí. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:34:36

„V životě jsem musela překonat různé věci.“ Za Aťkou Janouškovou

3/9/2019
Týden před svými 89. narozeninami zemřela herečka Aťka Janoušková. Poslední rozhovor, nabitý smíchem a pozitivní energií, poskytla Dvojce prakticky přesně před rokem. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:31:54

Marek Eben byl pro mě modla, svěřuje se Tereza Kostková

2/1/2019
Od pondělí se ve vysílání Dvojky budete setkávat s oblíbenou herečkou a moderátorkou Terezou Kostkovou. Se Stáňou Lekešovou se bude střídat v moderování pořadu Blízká setkání. Jak se těší na posluchače Dvojky? A co jí dalo devět sezón ve Star Dance? Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:35:22

Běhání mi změnilo život, přiznává spisovatelka a blogerka Zuzana Součková

1/31/2019
Lidé se s krizí středního věku vypořádávají různě. Když Zuzaně Součkové hrozil syndrom opuštěného hnízda, obula si tenisky, vyrazila ven a začala běhat. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:37:00

Jana Paulová: Rodiče nechtěli, abych byla herečka

1/30/2019
Oblíbená komediální herečka v závěru loňského roku poprvé usedla do režisérského křesla. „Před kolegy jsem měla obrovskou trému, možná ještě větší než potom před diváky při premiéře,“ přiznává. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:32:07

Ledovce na pólu tají před očima. Mapy už neplatí, varuje polárník Miroslav Jakeš

1/29/2019
Na severním pólu byl devatenáctkrát, ale za svůj největší výkon považuje osmašedesátiletý Miroslav Jakeš sólový přechod Grónska v roce 1996. Svůj sen by si ovšem splnil, kdyby se mu podařilo dokončit projekt Tři póly a sedm vrcholů. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:36:15

Proč u Týna padaly žáby z nebe? Mohli za to ptáci, prozrazuje Štěpán Filipec

1/28/2019
Ve staroměstském Týnském chrámu zná doslova každý kámen. Pastorační asistent Štěpán Filipec v něm provází zájemce a vypráví jim o jeho dějinách i současnosti. Na malou rozhlasovou exkurzi vzal i posluchače Dvojky. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:34:22

Luděk Munzar: Pořád jsem někam pospíchal. Některé věci jsem nestačil prožít tak, jak jsem chtěl

1/26/2019
Kvůli úmrtí Luďka Munzara uvádíme mimořádně reprízu rozhovoru z 29. prosince 2016, v němž se vyznává z úžasu nad proměnou života a dávné touhy stát se vojenským stíhačem. Všechny díly podcastu Host do domu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:31:58