Inna Kultura-logo

Inna Kultura

Podcasts

Podcast o kinie, serialach i o ogólnie pojętej popkulturze. Prowadzą Jan Urbanowicz, Julia Palmowska i Michał Kaczoń #polskipodcast

Podcast o kinie, serialach i o ogólnie pojętej popkulturze. Prowadzą Jan Urbanowicz, Julia Palmowska i Michał Kaczoń #polskipodcast

Location:

Poland

Genres:

Podcasts

Description:

Podcast o kinie, serialach i o ogólnie pojętej popkulturze. Prowadzą Jan Urbanowicz, Julia Palmowska i Michał Kaczoń #polskipodcast

Twitter:

@innakultura

Language:

Polish


Episodes

#179 – Władca Pierścieni: Pierścienie władzy

10/20/2022
Jeden odcinek, by wszystkimi rządzić. Przenosimy się na platformę Disney+, by opowiedzieć nieco o Mecenas She-Hulk, a następnie idziemy do Mordo… znaczy na Prime Video, gdzie skupimy się na Pierścieniach władzy. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki do omawianych pozycji. Dzięki temu możesz w swojej aplikacji do […] Artykuł #179 – Władca Pierścieni: Pierścienie władzy pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:01:37:52

#178 – Blondynka

10/9/2022
Kolejna filmowa biografia w tym roku. To już kolejny odcinek podcastu, w którym skupiamy się na filmowej biografii ikony popkultury. Tym razem jest to „Blondynka“ (reż. Andrew Dominik) opowiadająca o Marilyn Monroe. Jako uzupełnienie odcinka polecamy recenzję filmu autorstwa Tomasza Poborcy, o której wspominamy w naszej rozmowie. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz […] Artykuł #178 – Blondynka pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:00:46:26

#177 – Elvis

9/11/2022
Przyszedł czas na króla. Chociaż film miał swoją kinową premierę pod koniec czerwca, to z początkiem września ukazał się na HBO Max. Mowa o “Elvisie“ w reżyserii Baza Luhrmanna. Czy warto poświęcić na niego niemal 3 godziny swojego czasu? Podpowiadamy. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki […] Artykuł #177 – Elvis pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:00:55:41

#176 – Nie!

8/17/2022
Współczesny król kina grozy powraca. Na tem moment pożegnaliśmy się z Wrocławiem i kinem festiwalowym i przechodzimy do nowości. Jordan Peele powraca ze swoim trzecim filmem w dorobku reżyserskim. Jan wraz z Michałem recenzują (bez spoilerów) Nie!, który dopiero wszedł na ekrany polskich kin. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a […] Artykuł #176 – Nie! pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:00:54:29

#175 – Nowe Horyzonty 2022 cz. III

8/12/2022
Powoli opuszczamy Wrocław. Nadszedł odcinek, w którym pożegnamy się z Wrocławiem i festiwalem Nowe Horyzonty. Zanim to jednak nastąpi, Julia i Michał opowiedzą, tym razem już między sobą, jakie filmy im przypadły do gustu. Choć ich festiwalowe repertuary się ze sobą nie pokrywały, kilka pozycji wspólnych udało im się znaleźć. W plikach z odcinkami Innej Kultury […] Artykuł #175 – Nowe Horyzonty 2022 cz. III pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:01:36:30

#174 – Nowe Horyzonty 2022 cz. II

8/10/2022
Ponownie powracamy do Wrocławia. Nie możemy się rozstać z festiwalem Nowe Horyzonty, dlatego też zapraszamy do przesłuchania nowego odcinka, w którym tym razem rządzi Julia. Zaprosiła dwóch swoich redakcyjnych kolegów serwisu Pełna Sala: Tomasza Poborcę oraz Michała Konarskiego. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki do omawianych pozycji. Dzięki […] Artykuł #174 – Nowe Horyzonty 2022 cz. II pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:01:38:06

#173 – Nowe Horyzonty 2022 cz. I

8/8/2022
Najlepsze filmy obejrzane we Wrocławiu. Niedawno zakończyła się najnowsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, a my przybywamy z poleceniem najlepszych filmów, jakie na nim obejrzeliśmy. W pierwszym z trzech planowanych odcinków, Michał zaprosił Dawida Myśliwca, by omówić te pozycje, które im najmocniej przypadły do gustu. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również […] Artykuł #173 – Nowe Horyzonty 2022 cz. I pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:02:12:31

#172 – Thor: Miłość i grom

8/1/2022
Być może zapomnieliście już o tych produkcjach, które nadrabiamy. Jednak my cały czas mieliśmy je na liście, więc musieliśmy do nich wrócić. Czas na najnowszego Thora, powrót do Stranger Things oraz film Yang. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki do omawianych pozycji. Dzięki temu możesz w […] Artykuł #172 – Thor: Miłość i grom pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:01:14:50

#171 – Tribeca Film Festival 2022

7/25/2022
Ciekawe nowości z Nowego Jorku. Choć Tribeca zakończyła się już miesiąc temu, Michał i Kajetan opowiadają, co ciekawego zobaczyli na festiwalu i czego warto wypatrywać w przyszłości w kinach i na platformach VOD. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki do omawianych pozycji. Dzięki temu możesz w […] Artykuł #171 – Tribeca Film Festival 2022 pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:01:32:18

#170 – Men

7/4/2022
Dwa filmy. Dwa horrory. W tym odcinku omawiamy dwa horrory, które wciąż można obejrzeć na ekranach polskich kin: Czarny telefon Scotta Derricksona oraz Men Alexa Garlanda. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki do omawianych pozycji. Dzięki temu możesz w swojej aplikacji do słuchania podcastów, przeskakiwać do […] Artykuł #170 – Men pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:00:54:22

#169 – Kolano Ahed

6/24/2022
Niespodziewany zachwyt Rozmawiamy o najnowszym filmie Nadava Lapida Kolano Ahed, który zdecydowanie nas nie rozczarował, jednych zachwycił, a innych pozytywnie zaskoczył. Film wejdzie do polskich kin 24 czerwca, w dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki do omawianych pozycji. Dzięki temu możesz w […] Artykuł #169 – Kolano Ahed pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:00:39:25

#168 – Top Gun: Maverick

6/9/2022
I feel the need, the need for speed! Powracamy, nie bojąc się duchów, straszydeł, ani dużych prędkości. W odcinku omawiamy 4. sezon Stranger Things oraz najnowszy film z Tomem Cruisem, Top Gun: Maverick. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki do omawianych pozycji. Dzięki temu możesz w […] Artykuł #168 – Top Gun: Maverick pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:01:04:36

#167 – SXSW 2022

5/4/2022
Czekaliście, czekaliście i się doczekaliście. Realizacja tego odcinka kilkukrotnie była przekładana i sami myśleliśmy, że nigdy nie dojdzie do skutku. Jednak się udało i oddajemy na Wasze uszy omówienie najciekawszych pozycji tego rocznego festiwalu SXSW. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki do omawianych pozycji. Dzięki temu możesz w […] Artykuł #167 – SXSW 2022 pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:02:07:01

#166 – Peacemaker

4/25/2022
Dwa głosy. Dwa seriale. Jan z Michałem opowiadają o dwóch serialach HBO Max: Odwilż oraz Peacemaker. Jeden to świeżynka, a drugi już jakiś czas temu zakończy swoją emisję. W obu przypadkach warto zwrócić na nie swoją uwagę. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki do omawianych pozycji. […] Artykuł #166 – Peacemaker pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:00:57:22

#165 – Memoria

4/19/2022
Julia tłumaczy film. Znowu. W ostatnim odcinku 8. sezonu spotkaliśmy się, by porozmawiać o najnowszym filmie Apichatponga Weerasethakula Memoria z główną rolą Tildy Swinton. Każdy, kto widział poprzednie dzieła reżysera wie, że można się spodziewać naprawdę interesującego widowiska. Film wejdzie do polskich kin 22 kwietnia, w dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. W plikach z odcinkami Innej Kultury […] Artykuł #165 – Memoria pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:00:38:57

#164 – Klasyczne polskie komedie

4/2/2022
Przyszedł czas, by się nieco pośmiać. Jan z Julią cofają się w czasie i powracają do klasycznych polskich komedii. Omawiają pozycje, które przez wiele lat sprawiały, że dużo się śmieli i mają nadzieję, że ten odcinek przypomni innym, jak dobre filmy mamy w dorobku naszej rodzimej kinematografii. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) […] Artykuł #164 – Klasyczne polskie komedie pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:01:42:58

#163 – Najgorsze Oscary na świecie

3/25/2022
Rozdanie nagród Akademii już za rogiem. Do kin zawitał Najgorszy człowiek na świecie, a do naszych drzwi już pukają Oscary. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki do omawianych pozycji. Dzięki temu możesz w swojej aplikacji do słuchania podcastów, przeskakiwać do tematów, które najbardziej Cię interesują – […] Artykuł #163 – Najgorsze Oscary na świecie pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:01:24:00

#162 – Pierwsza krew

3/21/2022
Odcinek WOŚP Jak zapewne pamiętacie, w tym roku graliśmy w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszej aukcji do wylicytowania był udział w odcinku, na wybrany przez siebie temat. Aukcję wygrał Tomek i poprosił, byśmy porozmawiali o Pierwszej krwi, czyli początku serii o Johnie Rambo. Zapraszamy do posłuchania tego odcinka. W plikach z odcinkami Innej […] Artykuł #162 – Pierwsza krew pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:01:07:14

#161 – The Fallout

3/14/2022
Kimi, włącz „The Fallout“. Spotkaliśmy się z Michałem, by opowiedzieć o jednym z serialu, dostępnym na AppleTV+ oraz o dwóch filmach na nowej platformie, HBO Max. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki do omawianych pozycji. Dzięki temu możesz w swojej aplikacji do słuchania podcastów, przeskakiwać do […] Artykuł #161 – The Fallout pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:01:18:52

#160 – W pętli ryzyka i fantazji

2/25/2022
Zapraszamy do Japonii W 160. odcinku przenosimy się do Japonii za sprawą Ryusuke Hamaguchiego i jego najnowszego filmu W pętli ryzyka i fantazji oraz Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki do omawianych pozycji. Dzięki temu możesz w swojej aplikacji do słuchania podcastów, przeskakiwać do […] Artykuł #160 – W pętli ryzyka i fantazji pochodzi z serwisu Inna Kultura.

Duration:00:42:17