MLadi a neklidni!-logo

MLadi a neklidni!

Politics

Podcast Mladých lidovců ve spolupráci s Nadací Hannse Seidela o neklidných tématech s mladými lidmi, kteří chtějí měnit svět k lepšímu.

Location:

United States

Genres:

Politics

Description:

Podcast Mladých lidovců ve spolupráci s Nadací Hannse Seidela o neklidných tématech s mladými lidmi, kteří chtějí měnit svět k lepšímu.

Language:

Czech


Episodes

Ženy v politice | Jílková a Bábíková

9/15/2021
Marie Jílková a Ludmila Bábíková úspěšné působí v politice. Jaký je jejich recept na větší zapojení žen do politiky? Dá se tohle povolání dělat s dětmi? A kdyby byly premiérkami, jak by vypadala jejich vláda? Tohle všechno a ještě více v pátém dílu našeho podcastu Mladí a neklidní. Díl vznikl za podpory Hanns-Seidel-Stiftung v České republice.

Duration:00:36:56

Mladí a mládežnické organizace | Gaudyn a Martinková

8/19/2021
Kdo jsou Mladí lidovci a proč může být členství prospěšné i pro ty mladé lidi, co se v politice angažovat nechtějí? Proč může být členství v Mladých lidovcích lepší než investice do bitcoinu? Jak se žije ženám v politickém prostředí? A má hlas mladých vůbec nějakou váhu ve velké politice? Hosty čtvrté epizody podcastu MLadí a neklidní jsou Radovan Gaudyn, nový předseda Mladých lidovců a Helena Martinková, 1. místopředsedkyně Mladých lidovců. Díl vznikl za podpory Hanns-Seidel-Stiftung v...

Duration:00:41:55

Jak (o)chránit přírodu | Smolková a Talíř

7/20/2021
Je životního prostředí mladé téma? Jakou sílu má v ochraně přírody politická dohoda a jakou jednotlivec? A kde je hranice mezi aktivním občanstvím a aktivismem? Hosty třetí epizody podcastu MLadí a neklidní jsou aktivní občanka, Lucie Smolková a první náměstek jihočeského hejtmana František Talíř. Díl vznikl za podpory Hanns-Seidel-Stiftung v České republice.

Duration:00:35:25

Mladí a duševní zdraví | Salomonová a Skorkovský

6/10/2021
Co je to duševní zdraví a jak o něj pečovat? Jaká je první pomoc, když cítíme nastupující úzkostný atak? Co dělat, abychom se z povinností a stresu nezbláznili? Jak se po lockdownu připravit na běžný pracovní nebo školní život? Hosty druhé epizody podcastu MLadí a neklidní jsou Marie Salomonová, ředitelka a spoluzakladatelka neziskové organizace Nevypusť duši a Tomáš Skorkovský, lékař psychiatr z Fakultní nemocnice v Plzni. Díl vznikl za podpory Hanns-Seidel-Stiftung v České republice.

Duration:00:36:36

Kraj vs. město | Grolich a Hladík

4/20/2021
Jak vypadá běžný den prvního náměstka brněnské primátorky a jihomoravského hejtmana? Jaké je to působit jako mladý člověk v politice? Kdo jsou jejich politické vzory? A jak se udržet i při náročné agendě mladou a neklidnou mysl? Hosty první epizody podcastu MLadí a neklidní jsou hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich a první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík. Díl vznikl za podpory Hanns-Seidel-Stiftung v České republice.

Duration:00:50:49