.týždeň podcast-logo

.týždeň podcast

Politics

Týždenník .týždeň je mienkotvorný spoločenský časopis, v súčasnosti jediný bez bulvárneho obsahu. Počas svojej existencie opakovane prispel k zmene verejnej mienky v kľúčových kauzách typu Hedviga Malinová, keď sa otvorene postavil na ich stranu a poukázal na vážne prešľapy vo vyšetrovaní. Dosah a vplyv značky .týždeň je teda v mnohých ohľadoch celospoločenský a unikátne silný.

Týždenník .týždeň je mienkotvorný spoločenský časopis, v súčasnosti jediný bez bulvárneho obsahu. Počas svojej existencie opakovane prispel k zmene verejnej mienky v kľúčových kauzách typu Hedviga Malinová, keď sa otvorene postavil na ich stranu a poukázal na vážne prešľapy vo vyšetrovaní. Dosah a vplyv značky .týždeň je teda v mnohých ohľadoch celospoločenský a unikátne silný.

Location:

United States

Description:

Týždenník .týždeň je mienkotvorný spoločenský časopis, v súčasnosti jediný bez bulvárneho obsahu. Počas svojej existencie opakovane prispel k zmene verejnej mienky v kľúčových kauzách typu Hedviga Malinová, keď sa otvorene postavil na ich stranu a poukázal na vážne prešľapy vo vyšetrovaní. Dosah a vplyv značky .týždeň je teda v mnohých ohľadoch celospoločenský a unikátne silný.

Twitter:

@tyzdensk

Language:

English


Episodes

Týždeň s .týždňom: Čo sa môže skrývať za Kotlebovým uchvátením moci v strane

1/22/2021
Účinkujú: Štefan Hríb, Marína Gálisová, Martin Mojžiš, Šimon Jeseňák, Michal Oláh, Eugen Korda Témy: Matovič premenoval celoplošné testovanie cudzím slovom Čo sa môže skrývať za Kotlebovým uchvátením moci v strane Čaká nás nová Amerika

Duration:00:55:07

Týždeň s .týždňom. Lučanský sa samovraždou vzdal možnosti očistiť svoje meno

1/19/2021
Generála Lučanského pochovali. Bude opozícia aj ďalej zneužívať jeho smrť? Trump končí, ide o to, či navždy, alebo ešte vstane z popola. Chaotické a protekčné očkovanie tejto vláde škodí. Aj tieto témy sme rozoberali v novom týždennom podcaste.

Duration:01:07:22

Týždeň s .týždňom: Stráca Matovič kontrolu nad svojou vládou?

1/19/2021
Matovičovi partneri vo vláde sa začali vzpierať jeho rozhodnutiam. Podarí sa mu presadiť plošné testovanie? Padne jeho vláda a ak nie, tak prečo? Prečo by mohol Robert Fico pokojne pracovať vo firme Bonul a prečo nie je docentom práv. Aj tieto témy sme rozoberali v novom týždennom podcaste.

Duration:00:54:13

Verejnosť si môže vypočuť, ako to bolo. Vláda zverejnila záznam z rokovania o plošnom testovaní

1/13/2021
Verejnosť si môže vypočuť, ako to bolo. Vláda zverejnila záznam z rokovania o plošnom testovaní by .týždeň

Duration:00:06:01

Kostolný, Bárdy, Jeseňák a Korda o zlyhaniach našich politikov

1/10/2021
Očkuje sa na Slovensku protekčne? Ako je to možné? Urobila ministerka spravodlivosti chybu, keď zriadila komisiu na prešetrenie samovraždy generála Lučanského? Vyrastá tu vrstva nových papalášov? Vo videu účinkujú šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný, šéfredaktor portálu Aktuality Peter Bárdy, zástupca šéfredaktora .týždňa Šimon Jeseňák a Eugen Korda.

Duration:00:41:12

Lekár Šuvada: O konci pandémie budeme hovoriť najskôr v roku 2025

1/7/2021
Hovoriť o definitívnom konci vrcholu druhej vlny pandémie považuje za predčasné aj kvôli neskorému prijatiu lockdownu našou vládou. Jej úplny koniec musí podľa neho naplniť dva referenčné body. Čo si myslí o príčinách situácie v Nitre, odškodnení zdravotníkov a ich pozostalých a prečo sme v štatistike úmrtí za posledný týždeň štvrtý najhorší na svete?

Duration:00:34:13

Týždeň s .týždňom

1/1/2021
V aktuálnej epizóde podcastu Týždeň s .týždňom sa Eugen Korda rozprával o udalostiach posledných dní s kolegami Šimonom Jeseňákom, Marínou Gálisovou, Štefanom Hríbom, Michalom Oláhom a Martinom Mojžišom. Za kvalitu zvuku sa ospravedlňujeme, pre pandémiu koronavírusu sa snažíme pracovať čo najviac z domu a komunikovať online. V podcaste si vypočujete: ako zvládame pandémiu, prečo parlament prijal zlý zákon o výnimočnom stave, ako zvládnuť očkovanie, o prvom vážnom pochybení generálneho...

Duration:01:20:39

Týždeň s .týždňom. Papalášske správanie podpredsedu vlády Holého. Čo to spraví s preferenciami?

12/25/2020
v aktuálnej epizóde podcastu Týždeň s .týždňom sa Eugen Korda rozprával o udalostiach posledných dní s kolegami Šimonom Jeseňákom, Michalom Oláhom a Martinom Mojžišom. Za kvalitu zvuku sa ospravedlňujeme, pre pandémiu koronavírusu sa snažíme pracovať čo najviac z domu a komunikovať online. V podcaste si vypočujete: či je v poriadku, že podpredseda vlády nechce ukázať, či sa dal testovať po návrate z Anglicka, prečo sa slovenský lekár žijúci v Nemecku nechá zaočkovať, aké boli...

Duration:00:58:32

František Mikloška a Peter Zajac vyzývajú poslancov aby neschválili zákon o výnimočnom stave

12/16/2020
František Mikloško dokonca celkom nečakane vyhlásil, že v tomto prípade stojí na strane opozície. Obaja si myslia, že zákon je veĺmi zlý a v budúcnosti môže znamenať významné obmedzenie práv slovenských občanov.

Duration:00:09:10

Exminister zdravotníctva Rudolf Zajac: Táto vláda ma už poriadne hnevá

12/16/2020
Bývalý minister zdravotníctva Rudolf Zajac komentuje chaotické kroky vlády v boji s pandémiou a hovorí, že jej amaterizmus zapríčiní zbytočnú smrť mnohých ľudí.

Duration:00:08:42

Tlačová beseda Márie Kolíkovej k incidentu vo väznici

12/13/2020
Autor: Ján Krempaský, sme.sk

Duration:00:39:50

Týždeň s .týždňom: Matovič usilovne čistí cestu k moci Pellegrinimu. Čo nám ukázal nový GP?

12/11/2020
O tom, ako manažuje vláda pandémiu a prečo nezačal nový generálny prokurátor dobre, sme sa zhovárali v novom diele podcastu Týždeň s .týždňom. V aktuálnej epizóde podcastu Týždeň s .týždňom sa Eugen Korda rozprával o udalostiach posledných dní s kolegami Šimonom Jeseňákom, Marínou Gálisovou, Filipom Vačkom, Michalom Oláhom a Martinom Mojžišom.

Duration:00:47:50

Milan Kaplan: Prečo odchádzam z OĽaNO

12/11/2020
Poslanec Košického samosprávneho kraja Milan Kaplan vysvetľuje dôvody, ktoré ho viedli k tomu, že po dlhoročnej spolupráci s hnutím Igora Matoviča dospel k rozhodnutiu hnutie opustiť. V posledných mesiacoch sa mu prihodili veci, ktoré ho presvedčili, že s OĽaNO už nemôže hájiť dobrú vec.

Duration:00:43:32

Komentátor Peter Schutz: Matovičov koniec je neodvratný. Ide o to, kedy k nemu príde

12/10/2020
Komentátor Peter Schutz hovorí o tom, prečo celoplošné testovanie nezabránilo nástupu pandémie, či sme pripravení na vakcináciu a ak tak, prečo nie, a prečo je opatrný tešiť sa z masívneho zatýkania vysokopostavených ľudí?

Duration:00:32:01

Týždeň s .týždňom. Už druhý policajný prezident vo väzbe.

12/4/2020
Bola voľba generálneho prokurátora obchodom? Stane sa špeciálnym prokurátorom Lipšic či Kliment? Bude Žilinka dobrý prokurátor a čo ukázal samotný priebeh výberu a voľby? Už druhý exprezident policajného zboru Pellegriniho a Sakovej nominant skončil vo väzbe. Jaroslav Haščák bude jednou z kľúčových osôb, na prípade ktorého sa ukáže sila našej justície. V aktuálnej epizóde podcastu Týždeň s .týždňom sa Eugen Korda rozprával o udalostiach posledných dní s kolegami Šimonom Jeseňákom, Marínou...

Duration:00:46:22

.blížni Michala Oláha: Krízové linky v čase korony

12/1/2020
Podľa najnovšieho výskumu Slovenskej akadémie vied trpí na Slovensku duševnými ochoreniami minimálne každý deviaty človek. Z nich je každý štvrtý postihnutý depresívnymi poruchami. Od vypuknutia pandémie psychológovia a psychiatri zaznamenali vo svojich ambulanciách enormný nárast pacientov. Úzkostné stavy, depresie, fóbie spolu so sociálnym tlakom vyvolaným lockdownom a strachom z všadeprítomnej pandémie vytvoril tlak na všetky spoločenské vrstvy. Nie všetci môžu, dokážu alebo chcú osobne...

Duration:01:24:46

Zem je plochá, koronavírus je zbraňou na zotročenie sveta. Diskusia o dezinformačnej mediálnej scéne

11/30/2020
Hoaxy a dezinformácie sa stali dennodennou súčasťou našich životov. V priamom prenose vidíme ako im podliehajú ľudia v našom širšom okolí. Zem je plochá, koronavírus je zbraňou na zotročenie sveta, alebo rovno koronavírus neexistuje. Všetko riadi George Soros, Bill Gates a ilumináti. Verí nebotyčným nezmyslom čoraz väčšia skupina ľudí, alebo je to len náš dojem, ktorému prispievajú sociálne siete. Sú hoaxy ohrozením liberálnej demokracie a aké zbrane máme k dispozícii na boj s dezinfoscénou.

Duration:00:46:13

Rodová rovnosť v Politike na Slovensku

11/30/2020
Aká je aktuálna situácia v zastúpení žien v slovenskej politike. Čo sú najväčšie prekážky na vstup žien do politiky a na druhej strane, aké opatrenia by pomohli ich vyššiemu zastúpeniu? Výsledky výskumu názorov verejnosti na postavenie žien v našej spoločnosti a analýzy sociologičiek doplní pohľad političky, jej osobné skúsenosti a názory na tieto otázky.

Duration:01:15:19

IZOLOVANÁ GENERÁCIA

11/28/2020
Čo spraví sociálny dištanc s angažovanosťou mladých ľudí? Vytratí sa generácia aktívnych, mladých ľudí? Stane sa z izolovanej generácie stratená generácia? Je v záujme štátu zlepšovať súčasnú situáciu v oblasti duševného zdravia spoločnosti? Ako pomáha štát? Aké sú dostupné prostriedky? O tom, ako toto obdobie zvládať bude diskutovať psychologička PhDr. Mária Balážová, Mgr. Monika Martinezová, riaditeľka Linky dôvery Nezábudka a psychológ a happytarián Aleš Bednařík. Moderovať diskusiu bude...

Duration:01:12:42

Ľudia so zdravotným postihnutím: Ako žiť život bez bariér?

11/28/2020
Ľudia so zdravotným postihnutím: Ako žiť život bez bariér? by .týždeň

Duration:01:05:21