.týždeň podcast-logo

.týždeň podcast

Politics

Týždenník .týždeň je mienkotvorný spoločenský časopis, v súčasnosti jediný bez bulvárneho obsahu. Počas svojej existencie opakovane prispel k zmene verejnej mienky v kľúčových kauzách typu Hedviga Malinová, keď sa otvorene postavil na ich stranu a poukázal na vážne prešľapy vo vyšetrovaní. Dosah a vplyv značky .týždeň je teda v mnohých ohľadoch celospoločenský a unikátne silný.

Location:

United States

Description:

Týždenník .týždeň je mienkotvorný spoločenský časopis, v súčasnosti jediný bez bulvárneho obsahu. Počas svojej existencie opakovane prispel k zmene verejnej mienky v kľúčových kauzách typu Hedviga Malinová, keď sa otvorene postavil na ich stranu a poukázal na vážne prešľapy vo vyšetrovaní. Dosah a vplyv značky .týždeň je teda v mnohých ohľadoch celospoločenský a unikátne silný.

Twitter:

@tyzdensk

Language:

English


Episodes

Bezpečnostný radar generála Pavla Macka – epizóda 54

2/16/2024
V 54. epizóde Bezpečnostného radaru sa Rado Macko pýta generála Pavla Macka prečo je pre Rusov tak dôležité obsadiť Avdijivku. Čo znamená dobitie tohto mesta pre Rusko a čo pre Ukrajinu? Rozoberieme si aktuálnu situáciu na Blízkom východe a v bezpečnostnom zákulisí sa porozprávame o predmete stretnutia ministrov obrany NATO a o tom, či naň malo vplyv toľko diskutované vyjadrenie Donalda Trumpa. Pri tohtoročnom 75. výročí NATO sa tiež dozvieme niečo viac o tom, čo predchádzalo jeho vzniku. Prajeme vám príjemné počúvanie. Účinkujú: generál Pavel Macko Rado Macko Podcast vychádza každý piatok.

Duration:00:59:54

Týždeň s .týždňom: Bude SIS opäť slúžkou zločinu?

2/14/2024
V najnovšom diele podcastu účinkujú Marína Gálisová, Juraj Petrovič, Martin Mojžiš, Tomáš Zálešák a Štefan Hríb. Moderuje Eugen Korda. V aktuálnej epizóde sa rozprávajú aj o týchto témach: - Aká matka, taká Katka – aký Gašpar taký syn - Slovenská informačná služba bude opäť slúžkou zločinu - Robert Fico drží zákon v zásuvke, bojí sa rozhodnutia Ústavného súdu - Donald Trump sa síce chová ako blázon, ale v niečom má pravdu

Duration:00:59:56

.jednoducho veda: O tom, ako vyrábať lepšie a lacnejšie s Martinom Klaučom

2/12/2024
Ako predĺžiť životnosť veterných turbín, zvýšiť dojazd elektromobilov či znížiť priemyselné emisie? O týchto a ďalších otázkach optimalizácie priemyselných procesov sa budeme rozprávať s finalistom ESET Science Award v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov Martinom Klaučom. Hosť: Martin Klaučo

Duration:00:41:18

Bezpečnostný radar generála Pavla Macka – epizóda 53

2/9/2024
V najnovšom diele podcastu sa generál Macko s Eugenom Kordom rozprávali o výmene generála Zalužneho a o tom, aké to bude mať dôsledky. Ukrajina musí útočiť na Krym a na citlivé miesta ruskej energetickej infraštruktúry. A môže Izrael prijať také prímerie, aké chce Hamas?

Duration:00:30:14

Staneme sa čiernou dierou Európskej únie?

2/7/2024
Predseda Súdnej rady a bývalý predseda Ústavného súdu SR Ján Mazák o tom, kam sa Slovensko vydalo po nástupe vlády Roberta Fica, a čo nám hrozí.

Duration:00:34:40

Týždeň s .týždňom: Boj o dobré Slovensko pokračuje

2/7/2024
V aktuálnej epizóde sa rozprávajú aj o týchto témach: - prečo má zmysel chodiť na námestia? - ako sa vládna koalícia betónuje vo všetkých dôležitých inštitúciách, - o smutnom príbehu kráľa Karola a kráľovnej Kamily. V najnovšom diele podcastu účinkujú Marína Gálisová, Juraj Petrovič, Martin Mojžiš, Tomáš Zálešák a Štefan Hríb. Moderuje Eugen Korda.

Duration:00:52:34

Bezpečnostný radar generála Pavla Macka – epizóda 52

2/2/2024
USA posiela na Ukrajinu novú zbraň. Ako funguje a prečo je dôležité, že ju Ukrajinci dostali? Izraelská vláda čelí dvom problémom. Rodiny unesených volajú po ich prepustení a verejnosť chce bezpečnejší štát. Európa sa musí spamätať, inak budeme čeliť vážnemu problému Odvolanie šéfa ukrajinskej armády Zalužného nie je nič, čo by malo vzbudzovať obavy. Účinkujú: generál Pavel Macko Eugen Korda Podcast vychádza každý piatok.

Duration:00:42:36

Týždeň s .týždňom: Je Pellegrini iný ako Harabin? Oklame Smer Európu? Urobil Ľudo Ódor chybu?

1/31/2024
V najnovšom diele podcastu účinkujú Marína Gálisová, Martin Mojžiš a Štefan Hríb. Moderuje Eugen Korda. V aktuálnej epizóde sa rozprávajú aj o týchto témach: - poznáme mená prezidentských kandidátov. Čo o nich vieme a čo môžeme od nich čakať? - vládna koalícia neurobila v kritizovanej novele Trestného zákona žiadne významné úpravy. Stále chce zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry, - prečo je dobré, že 5 európskych lídrov vyzvalo k podpore Ukrajiny.

Duration:01:11:59

.jednoducho veda: O hrozbe a pomoci AI v online priestore s Ivanom Srbom

1/30/2024
Ako nás ohrozuje používanie umelej inteligencie v online priestore? Ako nám naopak môže AI pomôcť odhaľovať hoaxy a nepravdivé zdroje informácií? O týchto a ďalších otázkach sa budeme rozprávať s finalistom ESET Science Award v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov Ivanom Srbom. Hosť: Ivan Srba, Kempelenov Inštitút Inteligentných Technologií

Duration:01:03:48

Bezpečnostný radar generála Pavla Macka – epizóda 51

1/26/2024
Zostrelenie Iljušina 76, Ficova návšteva na Ukrajine a v Nemecku či odsúdenie Girkova alias Igora Strelkova. Aj toto sú témy, ktoré budeme rozoberať v dnešnej už 51. epizóde, ktorou vas prevedú Rado Macko s Generálom Pavlom Mackom. Prajeme vám príjemne počúvanie. Účinkujú: generál Pavel Macko Rado Macko Podcast vychádza každý piatok. Citát: „Sen sa nestane skutočnosťou prostredníctvom mágie; k tomu potrebujete odhodlanie a tvrdú prácu.“ Colin Powel, americký generál, bývalý hlavný veliteľ NATO a MZV USA.

Duration:01:00:21

Týždeň s .týždňom: Robert Fico sľúbil urobiť všetko pre územnú celistvosť Ukrajiny. Ako je to možné?

1/24/2024
v aktuálnej epizóde sa rozprávajú aj o týchto témach: - Ministerka kultúry možno ani celkom nevie, ako funguje petícia, treba jej to objasniť - Robert Fico sa pred odchodom na Ukrajinu tváril ako Orbánov klon, po nej mu zostáva dilema — ako vysvetlí svojim voličom, čo tam odsúhlasil. - Maroš Žilinka stále uteká pred novinármi

Duration:01:25:56

Bezpečnostný radar generála Pavla Macka – epizóda 50

1/19/2024
V najnovšom diele podcastu sa Eugen Korda rozpráva s generálom Pavlom Mackom aj o tom, že Ukrajina zaútočila hlboko v ruskom vnútrozemí a zostrelila dve lietadlá, či hrozí vojna Iránu s Pakistanom a aj o tom, že NATO chystá veľké cvičenie.

Duration:00:51:42

Týždeň s .týždňom: Je Danko prijateľnejší predseda SNS ako Taraba? Čo pre nás znamená kritika EP?

1/17/2024
V najnovšom podcaste účinkujú Tomáš Zálešák, Martin Mojžiš, Juraj Petrovič a Štefan Hríb. Moderuje Eugen Korda. V aktuálnej epizóde sa rozprávajú aj o týchto témach: - prečo je Danko v čele SNS prijateľnejší ako Taraba, - Európsky parlament odsúdil Ficove plány na zmenu Trestného zákona a prečo to neznamená zasahovanie do našich vnútorných záležitostí, - Fico sa v Budapešti choval ako podriadený Viktorovi Orbánovi.

Duration:01:02:23

O veľmožovi spod Tatier s Karolom Pietom a Terezou Štolcovou.mp3

1/16/2024
V máji 2023 bola v Popradskom múzeu otvorená expozícia unikátneho hrobu, objaveného v Poprade - Matejcovciach. O tom, kto v ňom bol pochovaný, ako sa hrob uchoval pred skazou a čo sme sa o človeku v ňom pochovanom dozvedeli sa budeme rozprávať s archeológmi Karolom Pietom a Terezou Štolcovou.

Duration:01:32:57

Bezpečnostný radar generála Pavla Macka – epizóda 49

1/12/2024
V najnovšom diele podcastu sa Eugen Korda rozpráva s generálom Pavlom Mackom, že USA, Veľká Británia a ich spojenci udeli na teroristov v Jemene, prečo Čína stupňuje tlak na Taiwan, aká je situácia na Ukrajine a že Ukrajina dostane nové obranné rakety.

Duration:00:36:44

Týždeň s .týždňom: Máme poznať súkromie prezidentských kandidátov a za čo si Fico kúpil byt?

1/10/2024
v dnešnom podcaste účinkujú Marína Gálisová, Tomáš Zálešák, Martin Mojžiš a Štefan Hríb. Moderuje Eugen Korda. - Je dôležité vedieť všetko o súkromných životoch prezidentských kandidátov? - Robert Fico stratil brzdy, valcuje demokraciu a prečo by sme mali vedieť, za aké peniaze si kúpil byt - Slovensku nevadí, že Rusko ostreľuje Ukrajinu raketami zo Severnej Kórey - Izrael sa obáva, že Hamas prepašuje rukojemníkov z Gazy

Duration:01:01:08

Bezpečnostný radar generála Pavla Macka – epizóda 48

1/5/2024
V najnovšom diele podcastu sa Eugen Korda rozpráva s generálom Pavlom Mackom o tom, čo bude v roku 2024 rozhodovať o úspechoch či neúspechoch na bojisku, ako ukrajinská armáda ničí ruské veliteľské stanovištia, lode a systémy elektronického boja, aj o situácii v Izraeli, ktorý vojensky vyhráva, no zatiaľ nevie svoje víťazstvo premeniť na trvalý mier.

Duration:00:46:43

Týždeň s .týždňom: Skrytý boj o moc a peniaze v Smere

1/3/2024
v dnešnom podcaste účinkujú Marína Gálisová, Tomáš Zálešák, Martin Mojžiš, Juraj Petrovič a Štefan Hríb. Moderuje Eugen Korda. - Je príbeh Slovenska úspešným alebo neúspešným príbehom? - Prečo by sme sa mali pokúsiť pochopiť Roberta Fica? - V Smere prebieha skrytý boj o moc a peniaze. Kto sú jeho aktéri?

Duration:01:03:53

Bezpečnostný radar generála Pavla Macka – epizóda 47

12/29/2023
V najnovšom diele podcastu Eugen Korda s generálom Pavlom Mackom zhodnotili vývoj vojny na Ukrajine aj v Gaze a pýtali sa, prečo naša generalita mlčí.

Duration:00:38:01

Týždeň s .týždňom: O čom sníva Robert Fico

12/27/2023
dnešným podcastom vás prevedie náš Eugen Korda. Témou bude aj: - O čom sníva Robert Fico - Čiernomorská flotila dostáva na frak - Predseda vlády naznačil, že Tibor Gašpar sa šéfom SIS nemusí stať

Duration:00:04:02