[mysl i mowa]-logo

[mysl i mowa]

Storytelling Podcasts

🎙️ mocno nieuczesany podcast autorski, w którym poruszam m.in tematy filozoficzne, literackie, kwestie dotyczące wolnego oprogramowania, ekologii, refleksje społeczno-polityczne i wszelkie tematy nieobecne w mainstreamowych mediach + zlewy własne… https://pol.social/@myslimowahttps://tube.pol.social/a/myslimowa/video-channelsdiscrust@proton.meklucz publiczny@myslimowa:matrix.org

Location:

Poland

Description:

🎙️ mocno nieuczesany podcast autorski, w którym poruszam m.in tematy filozoficzne, literackie, kwestie dotyczące wolnego oprogramowania, ekologii, refleksje społeczno-polityczne i wszelkie tematy nieobecne w mainstreamowych mediach + zlewy własne… https://pol.social/@myslimowahttps://tube.pol.social/a/myslimowa/video-channelsdiscrust@proton.meklucz publiczny@myslimowa:matrix.org

Language:

Polish


Episodes

#6 [myśl i mowa] - (jeszcze) trochę o bólu

2/9/2024
W tym odcinku chciałem słów kilka poświęcić moim zmaganiom z przewlekłym bólem. Jest on niejako “erratą” do mojego tekstu na blogu, poruszającego tę samą tematykę. Moje doświadczenia, jakich z czasem nabrałem, kazały mi zrewidować podejście do bólu, jakie przedstawiłem w tekście, który znajdziecie pod poniższym adresem: https://discrust.diy.net.pl/blog/wygrac-z-bolem Życzę miłego słuchania! UniversfieldNature’s EyeNapiGenkanał RSS podkastukanał PeerTubestrona domowa podcastuMastodonblogdiscrust@proton.me@myslimowa:matrix.org#discrust (OFTC) Fediverse - poznaj wolne i zdecentralizowane media społecznościowe!

Duration:00:22:49

#5 [myśl i mowa] - NA KRÓTKO ★3 | noworoczne cykle

12/30/2023
W tym odcinku serii NA KRÓTKO chciałbym pogadać nieco o cykliczności zdarzeń w naszym życiu, o percepcji czasu i wyłapywaniu siebie samego na styku: nowe-stare… Po prostu garść refleksji. Wersję z transkrypcją znajdziesz na PeerTube! UniversfieldNature’s Eye1125kanał RSS podkastustrona domowa podcastuMastodonblogdiscrust@proton.me@myslimowa:matrix.org Fediverse | 1125 | Pasażer Records

Duration:00:15:33

#4 [myśl i mowa] - TAK TYLKO TAKTYLNIE ★1

10/25/2023
Tak Tylko Taktylnie, to pierwsza odsłona rozmów z Anią, rozmów o wielowymiarowości najważniejszego – co postaramy się udowodnić w tym słuchowisku – zmysłu jakim jest dotyk. Zmysłu szeroko rozpiętego pomiędzy paradoksami i kontrastami. Niezbędnego do przeżycia i jednocześnie tak mocno niedocenianego w świecie zdominowanym przez modalność – wzrok. UniversfieldNature’s Eyesubskrypcja RSS podkastustrona domowa podcastuMastodondiscrust@proton.me@myslimowa:matrix.org##discrust (Libera Chat) Fediverse - poznaj wolne i zdecentralizowane media społecznościowe!

Duration:01:01:56

#3 [myśl i mowa] - NA KRÓTKO ★2 | nasze małe miejsca...

9/27/2023
Moja krótka refleksja nt miejsc wybitnie naszych, miejsc ważnych, w których albo zakotwiczamy się, albo gromadzimy całkiem nowe i nowe podczas naszej wędrówki przez życie… … a gdzie jest Twoje miejsce? czym ono jest dla Ciebie? Zapraszam do wysłuchania odcinka! :) UniversfieldNature’s Eyesubskrypcja RSS podkastustron domowa podcastuMastodondiscrust@proton.me@myslimowa:matrix.org##discrust (Libera Chat) Fediverse - poznaj wolne i zdecentralizowane media społecznościowe!

Duration:00:12:20

#2 [myśl i mowa] - NA KRÓTKO ★1 | Thomas Bernhard

8/22/2023
Thomas Bernhard - dramaturg i pisarz, którego część Austrii szczerze nienawidzi, a spora część świata uwielbia za oryginalną i nieszablonową prozę. Nie sposób zawrzeć informacji nt Bernharda w kilku zdaniach - niech ten odcinek NA KRÓTKO będzie pewnym wprowadzeniem i zachęceniem do sięgnięcia po jego dzieła! Miłego słuchania! UniversfieldNature’s Eyesubskrypcja RSS podkastustrona domowa podcastuMastodondiscrust@proton.me@myslimowa:matrix.org##discrust (Libera Chat) Fediverse - poznaj wolne i zdecentralizowane media społecznościowe!

Duration:00:11:54

#1 [myśl i mowa] - lekarstwo i trucizna. punk in my mind

8/13/2023
Zdecydowałem się na wystartowanie z odcinkiem osobistym, zapewne dlatego, by dać się odrobinę poznać, ale również dlatego, by poruszyć temat punkrocka… Czym jest dla mnie punk? Jaką rolę odgrywa w moim życiu? Czy we współczesnym świecie punk może być sposobem na życie? To i kilka innych okołopunkowych tematów znajdziecie w tym odcinku. Plus trochę punkowych hałasów ;) Muzyka wykorzystana w tym odcinku: DESTROY - Fuck you! I’m punk! GUERNICA Y LUNO - Nigdy nie będziesz szedł sam POST REGIMENT - Czarzły APATIA - Młodzi faszyści HOMOMILITIA - Moje ciało - mój wybór GELDSHIT - Równość wobec prawa HOW LONG? - Światło atomowe (cover MOSKWY) PENDUMITO - IV-a Internacio PENDUMITO - Kaj infero estas tuj apud… DISRUPT - Mindlock PARANOJA - Państwo subskrypcja RSS podkastustrona domowa podcastuMastodonkup mi kawędiscrust@proton.me@myslimowa:matrix.org##discrust (Libera Chat)

Duration:00:57:10

#0 [myśl i mowa] - wprowadzenie

6/2/2023
Odcinek ten jest swego rodzaju wprowadzeniem w tematykę podcastu [myśl i mowa] oraz prezentuje moje zajawki, które będą się pojawiać w kolejnych odsłonach… Zapraszam do kontaktu i życzę miłego słuchania! UniversfieldNature’s Eyesubskrypcja RSS podkastustrona domowa podcastuMastodondiscrust@proton.me@myslimowa:matrix.org##discrust (Libera Chat)

Duration:00:14:21