Digitund-logo

Digitund

Technology Podcasts

Raadio Kuku tehnoloogiasaade. Saate põhifookuseks on tarbijaelektroonika, internet, mobiilimaailm jne.

Location:

Estonia

Description:

Raadio Kuku tehnoloogiasaade. Saate põhifookuseks on tarbijaelektroonika, internet, mobiilimaailm jne.

Language:

Estonian


Episodes

Digitund: Tehisintellekti plahvatus

3/20/2023
"Digitund" räägib möödunud nädala tehisintellekti tooteuudistest - GPT4, Midjourney 5 ja sellest, kuidas tehisinttelektil põhinevad rakendused on imetabase kiirusega jõudnud Microsofti laiatarbetoodetesse. Räägime sellest, milline on uus maailm, kus robotid teevad meie eest tüütud tööd ära. Samuti heidame pilgu sellele, kuidas Samsung toob kuu meile lähemale. Stuudios on lihast ja luust Andrus Raudsalu, Indrek Vaheoja ja Mait Tafenau.

Duration:00:46:43

Digitund: Digiseadmete parandamise eesliinilt

3/13/2023
"Digitunnil" on külas Katrin Šefer Teliast, kellega arutame, kuidas saada abi siis, kui sinu digiseade keeldub koostööd tegemast või kui temaga on mingi õnnetus juhtunud. Lisaks räägime GPT4 tulemisest ning sellest, kuidas tehisintellekt parandab vanu netivideoid ja imbub vaikselt ka ärilehndustesse. Tehisintellekti tuules toimub ka Bingi võidukäik otsigumaailmas ja täna suudab Bing juba kehastuda kasvõi Elon Muskiks. Bing suudab kehastuda. Stuudios on Andrus Raudsalu ja Mait Tafenau.

Duration:00:45:01

Digitund: Mis tulevikus saama hakkab?

3/6/2023
"Digitund" teeb ülevaate Barcelonas toimunud Mobile World Conference'il välja kuulutatud uudistoodtest. Räägime Meta ja Tesla strateegilistest tulevikuplaanidest ning sellest, kuidas 2002 aasta film Minority Report on reaalsuseks saamas. Stuudios on Andrus Raudsalu, Indrek Vaheoja ja Mait Tafenau.

Duration:00:45:06

Digitund: Kes kuhu liigub?

2/27/2023
Digitunnil on külas Telia andmete valdkonna ärijuht Rivo Roosileht, kellega avame Eesti inimeste liikumismustreid. Räägime sellest, kuidas tehnoloogia võimaldab senisest märksa efektiivsemalt linnu planeerida. Toome kuulajateni uuemad tehisintellekti uudised ja räägime satetellitsidest. Stuudios on Andrus Raudsalu, Indrek Vaheoja ja Mait Tafenau.

Duration:00:48:07

Digitund: Tehisintellekt möllab

2/20/2023
"Digitund" teeb lühikese kokkuvõtte sellest, mida Bing a.k.a. Sidney möödunud nädalal rahvale rääkinud on. Arutame, kas see kõik on tõsi ja kuidas sellesse suhtuda. Siiski, lisaks masside lõbustamisele Sidney näol on tehisintellekt tänaseks jõudnud ka lennukirooli. Elon Musk on vallutanud enamuse kasutajate Twitteri lõimed. Lisaks räägime turvaküsimustest ID-kaartide väljastmisel ja kaablite ühendamisel arvutiga. Stuudios on Andrus Raudsalu, Indrek Vaheoja ja Mait Tafenau.

Duration:00:48:40

Digitund: Milline on meie digitaristu toimimispidevus?

2/13/2023
Digitunnil on külas Telia riskijuht Andreas Meister, kellega räägime meie digiriigi tehnoloogilise taristu jätkusuutlikkusest. Lisaks kajastame möödunud nädalal toimunud titaanide heitlust Microsofti ja Google vahel. Lisaks räägime ka isejuhtivuse kajastamisest SuperBowli reklaamides. Stuudios on Mait Tafeanu, Indrek Vaheoja ja Mait Tafenau.

Duration:00:44:03

Digitund: Kuidas digihiidudel möödunud aastal läinud on?

2/6/2023
Digitund vaatab üle digihiidude kvartali- ja aastakokkuvõtted. Saab teada kellel on rohkem kasutajaid, kas Metal või Apple’l? Kuidas plaanib Google hakkama saada tehisintellekti plahvatusega? Teeme ülevaate Samsungi uutest telefonidest ja sülearvutitest. Eesti oma elektriauto. Stuudios on Andrus Raudsalu, Indrek Vaheoja ja Mait Tafenau.

Duration:00:48:08

Digitund: Kui turvaline on meie digimaailm?

1/30/2023
Digitunnil on külas on Holger Rünkaru - Telia küberturbelahenduste insener, kellega räägime värskest uuringust, mis võtab kokku küberturvalisuse olukorra Eestis. Lisaks saab teada, kes olid möödunud aasta ägedaimad tegijad Eesti idufirmade hulgas idufirmade kogukonna arvates. Räägime digikoristusest, lunavarast ja sellest kuidas tulevik, kus maavarasid kaevadatakse avakosmoses asteroididelt hakkab kätte jõudma. Stuudios on Mait Tafenau, Indrek Vaheoja ja Andrus Raudsalu.

Duration:00:49:05

Digitund: Hüvasti 3G!

1/23/2023
Digitunnil on külas Telia tehnoloogiadirektor Andre Visse, kelle käest uurime millal täpselt 3G võrgud Eestis välja lülitatakse ja mida see kasutajate jaoks tähendab. Vaatame ka tulevikku, mida iseloomustab 5G laialdasem saabumine. Lahkame praktilisi küsimusi, mida see endaga kaasa toob - kuidas valida 5G telefoni, millised on kiirused ja oodatav levi. Lisaks räägime Twitteri hetkeolukorrast, Apple tooteuudistest ja tehisintellektist. Stuudios on Andrus Raudsalu, Indrek Vaheoja ja Mait...

Duration:00:45:43

Digitund: Sissejuhatus elektriautode maailma

1/16/2023
Digitunnill on külas Alan Vaht Alexelast, kellega räägime elektriautode omamise ja nende laadimise teemadel. Teada saab ka seda, kuidas erakorralised elektrikatkestused mõjutavad elektriauto omanikke. Lisaks räägime tehisintellekti imbumisest järjest suuremasse hulka toodetesse meie ümber, Microsofti ja Apple uutest toodetest ja teenustest ning tavatarbimiseks mõeldud protsessorite kiirusrekordist. Stuudios on Andrus Raudsalu, Indrek Vaheoja ja Mait Tafenau.

Duration:00:46:07

Digitund 09-01-2023

1/9/2023

Duration:00:48:02

Digitund: Digitunni ennustused

1/2/2023
Vaatame üle, millised ennustused eelmise aasta kohta täppi läksid ja teeme ennustused algavaks 2023. aastaks. Stuudios on Andrus Raudsalu, Indrek Vaheoja ja Andrus Raudsalu.

Duration:00:48:49

Digitund: Digiriigi akadeemia ja uue ükssarviku lugu

12/19/2022
Digitunnil on külas Eesti Vabariigi ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministrit Kristjan Järvan, kellega räägime Digiriigi Akadeemiast ja digiriigist laiemalt. Saate teises pooles räägib Sixfoldi ükssarvikuks saamise loo Tõnis Pool. Stuudios on Andrus Raudsalu, Indrek Vaheoja ja Mait Tafenau.

Duration:00:46:38

Digitund: Aasta parimad mängud ja turvaline liiklus meie teedel

12/12/2022
Digitunnil on külas Siim Vaikmaa ja Andres Piibeleht Transpordiametist, kes räägivad meile sellest, kuidas meie teedel silma peal hoitakse ja milliste digiteenuste abil saab oma liiklemise ka kriitilistes ilmaoludes turvalisemaks muuta. Postimehe tehnoloogiaajakirjanik Sten Kohlmann teeb ülevaate aasta parimatest mängudest ja annab nõu, milliseid mängukonsoole ja mänge jõuluvana kingikott võiks sisaldada. Stuudios on Andrus Raudsalu, Indrek Vaheoja ja Mait Tafenau.

Duration:00:45:32

Digitund: Telial on uus juht!

12/5/2022
Digitunnil on külas Telia Eesti uus juht Holger Haljand, kellega avab meile Telia tulevikuvisiooni. Holger annab ka väga kasulikku nipi, mille teadasaamiseks tuleb saade ära kuulata. Lisaks räägime tehisintellekti uutest arengutest, Neuralinkist ja USAs keelatud Hiina tootjatest. Stuudios on Andrus Raudsalu, Indrek Vaheoja ja Mait Tafenau.

Duration:00:47:07

Digitund: Digiraadio stardib!

11/28/2022
"Digitunnil" on külas Priit Vare, kellega räägime lõpuks Eestisse jõudnud DAB ehk digiraadio edastusest. Lisaks teeme ülevaate isesõitvuse arengutest ja uuest põnevast autost, mida on oodata. Samuti teeme juttu internetiajastu privaatsusprobleemidest USA maksumaksjate näitel ja arengutest ning taandarengutest tehisintellekti rindel. Stuudios on Andrus Raudsalu, Indrek Vaheoja ja Mait Tafenau.

Duration:00:47:11

Digitund: Saaga jätkub - Twitter, FTX jt

11/21/2022
Digitund teeb ülevaate möödunud nädalal jätkunud Twitteri ja FTX-i saagadest. Räägime kosmosevallutusest - Artemis 1 lendas lõpuks välja ja teeb tiiru ümber kuu. Uusi satellite tuleb kamaluga juurde ja neist kõigist tõuseb meile kasu. Qualcomil on tulemas uued mobiiliprotsessorid ja AI teenused lähevad järjest targemaks. Stuudios on Andrus Raudsalu, Indrek Vaheoja ja Mait Tafenau.

Duration:00:45:56

Digitund: Mis juhtus FTX-iga?

11/14/2022
Digitund teeb kiire ülevaate möödunud nädalal krüpto- ja finantsmaailma raputanud FTX krüptobörsi kokkukukkumisest. Räägime viimastest arengutest Twitteris, koondamistest tehnoloogiaettevõtetes ja kohalikul turu turvaintsidentidest. Stuudios on Andrus Raudsalu, Indrek Vaheoja ja Mait Tafenau.

Duration:00:45:50

Digitund 07-11-2022

11/7/2022

Duration:00:43:33

Digitund: Twitter ostetud, mis edasi? Digital Hub tuleb

10/31/2022
Digitund räägib Twitteri ostust Elon Muski poolt ja selle järelmitest. Toome kuulajateni värsked turvauudised ja räägime sellest, kuidas Apple on oma kätt ajamas aina sügavamale äpitootjate rahakotti. Saates on külas Margus Vaino Teliast, kes tutvustab järgmisel nädalal toimuvat suurt tehnoloogiakonverentsi Digital Hub ja seal käsitletavaid teemasid. Stuudios on Andrus Raudsalu, Indrek Vaheoja ja Mait Tafenau.

Duration:00:47:58