Online Plus-logo

Online Plus

Technology Podcasts >

Aktuality ze světa nových médií. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Aktuality ze světa nových médií. Pořad Českého rozhlasu Plus.
More Information

Location:

Czech Republic

Description:

Aktuality ze světa nových médií. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Twitter:

@croplus

Language:

Czech


Episodes

Online Plus - Proč české školství zaostává v digitalizaci a digitálním vzdělávání?

8/17/2019
More
Analyzujeme stížnost na společnost Google, kterou někteří online provozovatelé služeb na hledání a zprostředkování práce obviňují ze zneužívání dominance ve vyhledávání. Zamyslíme se nad budoucností psaní soukromých blogů a neopomeneme ani další kauzu společnosti Facebook, která nechala hlasové zprávy uživatelů přepisovat stovkami externistů. Přepravil a moderuje šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.

Duration:00:24:00

Online Plus - O podcastech podruhé: Co obnáší výroba vlastního audiopořadu?

8/10/2019
More
Na co se musí případný tvůrce podcastů připravit jak z technického, tak i finančního hlediska? Vysvětluje Dan Tržil. Moderuje David Slížek.

Duration:00:23:53

Online Plus - Podcasty - co to je a proč jsou v poslední době tak populární

8/3/2019
More
Jaké mají žánry a k čemu se dají efektivně využít. Host: Dan Tržil, který v podcastu Proti Proudu zpovídá úspěšné české osobnosti z různých oborů. Moderuje David Slížek.

Duration:00:23:47

Online Plus - Twitter testuje skrývání reakcí na tweety

7/27/2019
More
Google v Česku zaplatil na daních necelých devět milionů korun. Proč aplikace FaceApp vyvolala obavu o bezpečnost osobních dat? Moderuje David Slížek

Duration:00:23:20

Online Plus - Evropská alternativa k GPS byla pět dní mimo provoz

7/20/2019
More
Nahrávky z chytrých reproduktorů slyší i cizí uši. Evropská komise vyšetřuje americký Amazon. Bulharsko řeší obrovský únik dat svých obyvatel. Host: Petr Koubský,

Duration:00:23:33

Online Plus - O chytrých autech nebo Mozille bez reklam

7/13/2019
More
Mozilla a její plán odstranění reklam, komunikující auta nebo dotace na rychlý internet v Česku. To jsou některá z témat magazínu Online Plus s Davidem Slížkem.

Duration:00:23:59

Online Plus - Projekt Česko.Digital

7/6/2019
More
Je to komunita špičkových vývojářů, designérů a produktových manažerů , kteří ve svém volném čase pomáhají státu i nestátním organizacím, protože podle svých slov chtějí z Česka udělat lepší místo k životu. Zakladatelem projektu je Jakub Nešetřil, kterého se bude ptát David Slížek.

Duration:00:24:06

Online Plus - Česko.Digital: Jak vznikl důležitý projekt?

6/29/2019
More
Magazín představí unikátní projekt Česko.Digital a jeho zakladatele Jakuba Nešetřila. Ten opustil svou úspěšnou firmu a založil neformální spolek IT vývojářů. Proč?

Duration:00:23:37

Online Plus - Facebook pomýšlí na vlastní digitální měnu

6/22/2019
More
Rozebereme, proč v Česku stagnuje nebo klesá používání sociálních sítí. Vysvětlíme, jak pravděpodobné je, že chytrou televizi napadne virus a prozradíme, kdy by mohly drony začít doručovat jídlo z restaurací zákazníkům. Připravil a moderuje šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.

Duration:00:23:39

Online Plus - Projekt českých IT odborníků, kteří chtějí státu pomoci s digitalizací služeb

6/15/2019
More
Vlastnické změny aukčního serveru Aukro.cz. Chystá se placená verze webového prohlížeče Firefox. Žaloba na společnost Facebook kvůli porušování pravidel GDPR.

Duration:00:23:27

Online Plus - Start-up Kiwi se prodal za 3 miliardy korun

6/8/2019
More
Okomentujeme také, k čemu chce Facebook mít vlastní kryptoměnu a jak chce Googel změnit herní svět novou streamovací službou. A popíšeme, jak bude vypadat doručování nákupu z e-shopu dronem. Připravil a moderuje šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.

Duration:00:23:47

Online Plus - Útok virem na počítače městské správy v americkém Baltimoru

6/1/2019
More
Proč uživatelé portálu Centrum.cz přišli o část e-mailů? Jak pokračuje budování satelitních sítí pro vysokorychlostní internet? Připravil David Slížek

Duration:00:23:43

Online Plus - Fakta, mýty a budoucnost 5G sítí. Náklady se zavedením sítí nové generace pro mobilní operátory

5/25/2019
More
Co můžou nové 5G sítě nabídnout spotřebitelům? Hosté: odborník na telekomunikace Ondřej Malý a publicista Petr Koubský. Moderuje David Slížek

Duration:00:23:58

Online Plus - Vše, co chcete a potřebujete vědět o 5G sítích

5/18/2019
More
Je zavádění 5G sítě revoluce, nebo spíš evoluce? Kde najdou mobilní sítě nové generace uplatnění? Moderuje David Slížek.

Duration:00:23:58

Online Plus - Evropská komise bude vyšetřevat Apple

5/11/2019
More
Možným prohřeškem je prý potlačování konkurence. Zanalyzujeme, jestli má společnost Facebook tak velkou moc, že by jí úřady měly rozdělit na několik firem. Vysvětlíme, proč si chce Česká republika pořídit supervýkonný počítač a poradíme, jak a kde na internetu najít fotografie, které se dají použít bez placení. Připravil a moderuje šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.

Duration:00:23:54

Online Plus - Možné kybernetické nebezpečí v softwaru síťových zařízení Huawei

5/4/2019
More
Nebezpečí nenávistných komentářů na s Facebooku a jejich postižitelnost před soudem. Finanční problémy e-shopu Zoot. Jak zpřístupnit internet nevidomým.

Duration:00:23:47

Online Plus - O digitální dani, Wi-Fi v metru a novém evropském nařízení

4/27/2019
More
Magazín Online Plus dnes řeší úmysl české vlády zavést digitální daň pro velké internetové firmy, popisuje chytrý telefon Seznamu a debatuje nad Wi-Fi v metru.

Duration:00:23:55

Online Plus - Kontrolní a cenzurní opatření na internetu

4/20/2019
More
Rozebereme například snahu o posílení dohledu nad internetem v Rusku nebo to, že nová pravidla Facebooku komplikují politickým stranám v Evropském parlamentu možnost vést kampaň napříč členskými státy. Upozorníme také na to, že Velká Británie zavedla povinné ověřování věku návštěvníků pornografických stránek. Připravil a moderuje šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.

Duration:00:24:00

Online Plus - Dá se bojovat proti šíření škodlivého obsahu na internetu a jak z něj odstranit propagandu?

4/13/2019
More
Etická pravidla pro umělou inteligenci, která navrhuje Evropská komise. Proč bude internetový gigant Amazon vypouštět satelity na oběžnou dráhu. Připravil David Slížek.

Duration:00:23:38

Online Plus - Takzvaná digitální ústava by mimo jiné zajistila plnohodnotný kontakt s úřady v elektronické podobě

4/6/2019
More
Prestižní závod o prvního operátora, který spustí komerční provoz 5G sítě pro mobilní telefony. Proč Google zrušil svou sociální síť? Připravil David Slížek

Duration:00:23:31