Online Plus-logo

Online Plus

Technology Podcasts >

Aktuality ze světa nových médií. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Aktuality ze světa nových médií. Pořad Českého rozhlasu Plus.
More Information

Location:

Czech Republic

Description:

Aktuality ze světa nových médií. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Twitter:

@croplus

Language:

Czech


Episodes

Online Plus - Facebook pomýšlí na vlastní digitální měnu

6/22/2019
More
Rozebereme, proč v Česku stagnuje nebo klesá používání sociálních sítí. Vysvětlíme, jak pravděpodobné je, že chytrou televizi napadne virus a prozradíme, kdy by mohly drony začít doručovat jídlo z restaurací zákazníkům. Připravil a moderuje šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.

Duration:00:23:39

Online Plus - Projekt českých IT odborníků, kteří chtějí státu pomoci s digitalizací služeb

6/15/2019
More
Vlastnické změny aukčního serveru Aukro.cz. Chystá se placená verze webového prohlížeče Firefox. Žaloba na společnost Facebook kvůli porušování pravidel GDPR.

Duration:00:23:27

Online Plus - Start-up Kiwi se prodal za 3 miliardy korun

6/8/2019
More
Okomentujeme také, k čemu chce Facebook mít vlastní kryptoměnu a jak chce Googel změnit herní svět novou streamovací službou. A popíšeme, jak bude vypadat doručování nákupu z e-shopu dronem. Připravil a moderuje šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.

Duration:00:23:47

Online Plus - Útok virem na počítače městské správy v americkém Baltimoru

6/1/2019
More
Proč uživatelé portálu Centrum.cz přišli o část e-mailů? Jak pokračuje budování satelitních sítí pro vysokorychlostní internet? Připravil David Slížek

Duration:00:23:43

Online Plus - Fakta, mýty a budoucnost 5G sítí. Náklady se zavedením sítí nové generace pro mobilní operátory

5/25/2019
More
Co můžou nové 5G sítě nabídnout spotřebitelům? Hosté: odborník na telekomunikace Ondřej Malý a publicista Petr Koubský. Moderuje David Slížek

Duration:00:23:58

Online Plus - Vše, co chcete a potřebujete vědět o 5G sítích

5/18/2019
More
Je zavádění 5G sítě revoluce, nebo spíš evoluce? Kde najdou mobilní sítě nové generace uplatnění? Moderuje David Slížek.

Duration:00:23:58

Online Plus - Evropská komise bude vyšetřevat Apple

5/11/2019
More
Možným prohřeškem je prý potlačování konkurence. Zanalyzujeme, jestli má společnost Facebook tak velkou moc, že by jí úřady měly rozdělit na několik firem. Vysvětlíme, proč si chce Česká republika pořídit supervýkonný počítač a poradíme, jak a kde na internetu najít fotografie, které se dají použít bez placení. Připravil a moderuje šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.

Duration:00:23:54

Online Plus - Možné kybernetické nebezpečí v softwaru síťových zařízení Huawei

5/4/2019
More
Nebezpečí nenávistných komentářů na s Facebooku a jejich postižitelnost před soudem. Finanční problémy e-shopu Zoot. Jak zpřístupnit internet nevidomým.

Duration:00:23:47

Online Plus - O digitální dani, Wi-Fi v metru a novém evropském nařízení

4/27/2019
More
Magazín Online Plus dnes řeší úmysl české vlády zavést digitální daň pro velké internetové firmy, popisuje chytrý telefon Seznamu a debatuje nad Wi-Fi v metru.

Duration:00:23:55

Online Plus - Kontrolní a cenzurní opatření na internetu

4/20/2019
More
Rozebereme například snahu o posílení dohledu nad internetem v Rusku nebo to, že nová pravidla Facebooku komplikují politickým stranám v Evropském parlamentu možnost vést kampaň napříč členskými státy. Upozorníme také na to, že Velká Británie zavedla povinné ověřování věku návštěvníků pornografických stránek. Připravil a moderuje šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.

Duration:00:24:00

Online Plus - Dá se bojovat proti šíření škodlivého obsahu na internetu a jak z něj odstranit propagandu?

4/13/2019
More
Etická pravidla pro umělou inteligenci, která navrhuje Evropská komise. Proč bude internetový gigant Amazon vypouštět satelity na oběžnou dráhu. Připravil David Slížek.

Duration:00:23:38

Online Plus - Takzvaná digitální ústava by mimo jiné zajistila plnohodnotný kontakt s úřady v elektronické podobě

4/6/2019
More
Prestižní závod o prvního operátora, který spustí komerční provoz 5G sítě pro mobilní telefony. Proč Google zrušil svou sociální síť? Připravil David Slížek

Duration:00:23:31

Online Plus - O evropské reformě autorského práva

3/30/2019
More
Rozebereme úpravy, které mění situaci pro hudební vydavatelství. S ředitelkou české pobočky Národní federace hudebního průmyslu Petrou Žikovskou bude mluvit David Slížek.

Duration:00:23:03

Online Plus - Weby úřadů v evropských zemích jsou zamořeny sledovacími cookies

3/23/2019
More
Pokuta pro Google za zneužívání dominantního postavení. Veřejná online úložiště rizikem úniku dokumentů. Facebook ukládal hesla v čitelné podobě. Moderuje David Slížek

Duration:00:23:36

Online Plus - Dočkají se spotřebitelé nižších cen na trhu mobilních operátorů?

3/16/2019
More
Popíšeme, jak si před 30 lety představovali tvůrci internetu jeho budoucnost a kam se ve skutečnosti dostal. A okomentujeme také úmysl americké prezidentské kandidátky Elizabeth Warrenové rozdělit největší internetové společnosti na menší. Připravil a moderuje šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.

Duration:00:23:31

Online Plus - O čmuchalech a slídilech: Kdo zneužívá naše data v online prostoru?

3/9/2019
More
Anticena Big Brothers Award odhaluje slídily. Zabodovalo v ní masivní zneužití dat na internetu, slídění berních úředníků i špehující vysavač. Moderuje David Slížek.

Duration:00:24:00

Online Plus - Nelegální stahování filmů, ale i hudby, z internetových úložišť

3/2/2019
More
Analyzuje několik návrhů na posílení práv spotřebitelů vůči mobilním operátorů. Kdy půjde skrýt vybrané komentáře na Twitteru a proč k tomu společnost přistoupila.

Duration:00:23:53

Online Plus - Kdy budou levnější mobilní data v Česku opravdu zajímat politiky?

2/23/2019
More
Vrátíme se k výroku ministryně průmyslu Marty Novákové o vysokých cenách dat. Analyzuje, v čem by mohla být její slova pozitivn a jestli by byla řešením nová konkurence, která by donutila současné hráče tržně reagovat. To, ale i další témata z online světa, pro vás připravil šéfredaktor Lupa.cz David Slížek.

Duration:00:23:32

Online Plus - Revoluce v autorském právu na digitálním trhu

2/16/2019
More
Velké internetové firmy zřejmě budou muset automaticky filtrovat a mazat cizí obsah - například filmy nebo hudbu. Analýzu nabízí David Slížek.

Duration:00:23:59

Online Plus - O Facebooku v Německu, Googlu v Rusku a bezpečnostní chybě Applu

2/9/2019
More
Německé omezení Facebooku ve zpracování dat uživatelů, Spotify a jeho zaměření na podcasty, Google a jeho omezování výsledků vyhledávání v Rusku. Moderuje David Slížek.

Duration:00:22:59