Vsesvet Podcast-logo

Vsesvet Podcast

Travel >

Cestovateľská škola života s Tinou Hamárovou a Naďou Hubočan

Cestovateľská škola života s Tinou Hamárovou a Naďou Hubočan
More Information

Location:

Slovakia

Description:

Cestovateľská škola života s Tinou Hamárovou a Naďou Hubočan

Language:

Slovak

Contact:

+17807285849


Episodes

S2E01: MAROKO - Súboj Titanov

11/12/2018
More
Aké jednoduché je preniesť sa v Maroku do jednej z rozprávok Tisíc a jednej noci. Sahara je od letiska v Marakéši, kde nízkonakladovky pravidlne ponúkajú lacné lety, len na skok. K nekonečným kopám piesku potom už pridáte len bručiace ťavy, milóny hviezd a žiarivý mesiac nad hlavou a mladých berberov, ktorí vám prispôsobujúc sa trendom 21. storočia púšťajú orientálnu hudbu z telefónu. Toto, ale aj omnoho viac ponúka Maroko, "krajina zapadajúceho slnka" na severe Afriky, ktorá čaká na...

Duration:00:36:34

Prichádza nová séria Všesvet podcast s niekoľkými novinkami

11/11/2018
More
Druhá séria podcastu Všesvet bude vychádzať od utorka 13. novembra v spolupráci so SME.sk. Po novom nájdete všetky diely podcastu Všesvet aj na SME.sk: https://cestovanie.sme.sk/t/5477/vsesvet-tyzdenny-cestovatelsky-podcast

Duration:00:00:36

S1E20: KAMBODŽA - Odkiaľ zdvihli tú kuru?

10/9/2018
More
A je to tu. Veľkolepé finále prvej série prvého cestovateľského podcastu na Slovensku, v ktorom sme chodili po všemožných miestach, spomínali na všetečných ľudí či odporúčali všelijaké nápady ako cestovať a spoznávať svet-všesvet. Ale pozor, žiadne opúšťáky či oslavné ódy! Dvadsiatu epizódu sme oslávili štandardne príjemným rozhovorom pri pivku o Kambodži. O našich detských snoch, ktoré sme si plnili ako Lara Croft v chrámoch Angkoru, či o hodnotách ľudstva, ktoré sa nepoučilo na chybách...

Duration:00:41:51

S1E19: NEW YORK - Svätý pri mne nestál

10/2/2018
More
Mesto, ktoré nikdy nespí. Veľké jablko, do ktorého sa chceš zahryznúť. Betónová džungľa, kde sa plnia sny... Veľa sa veru spieva o New Yorku. Dnes o ňom budeme nôtiť aj my, akurát sme si trochu upravili slová: Mesto, v ktorom nájdete raketoplán Enterprise, pričom hneď za rohom sú útulné jazzové podniky a dolu „Wall street” tečie takmer hmatateľný tok HDP. Ansámbel v rozšírenom zložení Tina, Naďa a Tom, doplnený o rady ďalších newyorských odborníkov - kamarátov, ktorí New York navštívili...

Duration:00:34:09

S1E18: INDONÉZIA - Netreba sa na nič spoliehať

9/25/2018
More
Viete ako sa robí profesionálna batika? Rozhodne nie len tak, že "zmotáte tričko a namočíte ho do farby". Naša kamoška Zuzka Vitková vám to v tejto epizóde do detailov vysvetlí, pretože batiku študovala rok na škole v Indonézskej Yogjakarte vďaka programu Darmasiswa. Za ten čas sa nielen naučila jazdiť na motorke, hovoriť po indonézsky, ale doslova sa zžila s miestnymi. V Indonézií sa totiž netreba na nič spoliehať. Chcete tipy ako na to?

Duration:00:43:43

S1E17: NEPÁL - Plynaté noci

9/18/2018
More
Ideálna svadobná cesta? Podľa našich hostí Janči a Láďu Sabovcov jednoznačne trek okolo himalájskej osemtisícovky Annapurny. A keďže nepálska strava obsahuje dostatočné množstvo strukovín, budete si ešte bližší, ako by ste čakali. O jedle, zážitkoch a radách ako sa čo najlepšie pripraviť na dvojtýždňový trek v Himalájach je presne tento diel Všesvet Podcastu.

Duration:00:28:45

S1E16: FLORENCIA - Minimálne lysohlávky

9/4/2018
More
Čím sa asi tak kŕmil Michelangelo, keď vytesával sochu Dávida do jeho dokonalosti a vymyslel, že jeho ruka bude vyzerať dobre len z jedného uhla? Ťažko povedať, isté ale je, že mu to celé platili beťárski Mediciovci. Epizóda nabitá históriou a renesančnou atmosférou vás zoberie priamo do srdca Toskánska, do magickej Florencie.

Duration:00:28:54

S1E15: ISLAND - Ultimat Viking

8/28/2018
More
Baraní guláš, baranie rohy...? Nuda, to môže jesť každý. Čo takto celá varená barania hlava! To jedia praví Vikingovia. A na Islande to ešte zajedajú aj zhnitým žraločím mäsom. Snáď vám neprešla chuť a schladíte sa s nami ďalším výletom v horách, dolinách, medzi vodopádmi a ľadovcami. Tentokrát priamo z hraníc polárneho kruhu! Island a jeho krásy i strasti (rozumej vlasaté kone).

Duration:00:30:38

S1E14: KANADA, Národný park Jasper - Mladí, tupí

8/21/2018
More
Vedeli ste, že štatisticky najnebezpečnejšie zviera v Kanade je sob? Na medvede stačí slzný plyn, ale so sobmi je to ťažšie. Sú mladí, tupí, nespútaní…Najmä, keď ich neposlušní turisti fotia mimo auta. Takže nie len o soboch je názov tejto epizódy. Inak Naďa a Tomáš hovoria kam ísť, čo zajednávať, kedy vybavovať. Jednoducho všetky informácie ako chodiť po kanadských horách v jednom balíku!

Duration:00:38:18

S1E13: GRUZÍNSKO - Nepijú bezdôvodne

8/14/2018
More
Pravý bašavel! Ten určite zažijete, ak sa dostanete na oslavu či len raňajky k akýmkoľvek Gruzíncom. Pripíjajú na všetko a hlavne veľa. Okrem zážitkov z vrúcnych stretnutí však Gruzínsko ponúka aj nezabudnuteľnú turistiku pod Kaukazom, úzke uličky v starom meste Tbilisi, či „kolotočársku” dovolenku pri Čiernom mori. Ste zvedaví, počúvajte ďalej…

Duration:00:29:59

S1E12: KATAR - Slanina je všemocná

8/7/2018
More
Hubárčenie, švajčiarsky dobytok, chladne noci a zlaté kalašnikovy na svadbách. Aj taký je Katar. Chcete o ňom vediet viac? Smelo si pustite dvanástu epizódu Všesvet podcastu. Nadin manžel Tom tam tento rok strávil celé dva mesiace. A vie, kde v Katare zohnať slaninu!

Duration:00:39:28

S1E11: HAVAJ - Skúsime aj Hornú Maríkovú

7/31/2018
More
Ostrovy dúhy. Ostrovy kvetov, ostrovy sopiek, hula tanca, paliem, nekonečných pláží, divokej džungle…vyberte si! Toto všetko a ešte oveľa viac sú Havajské ostrovy. Tina tam bola na trojtýždňovom výlete ešte v roku 2012. Ale úprimne, koho už len zaujíma Tina. O štyri roky neskôr sa tam totiž na výlet vybrali jej rodičia! A tých v tejto časti spovedáme. Ak máte pocit, že vám na cestovanie už ušiel čas a chýba vám motivácia, povinne vypočuť žážitky Mirky a Jarka Hamárovcov.

Duration:00:39:15

S1E10: ŠTOKHOLM - Ten smrad je zážitok

7/24/2018
More
Premýšľali ste niekedy nad tým, či sú mäsové guľky naozaj švédske tradičné jedlo? Či Švédi nakupujú len v H&M-ku a Ikey? Do vašich letných príbytkov dnes prinesieme trochu severského chladu zo Štokholmu. Aj keď naša hosťka Saška Irikovská tvrdí, že aktuálne sú tam horúčavy. Nevadí, pravý Viking zvládne aj to!

Duration:00:28:40

S1E9: JAPONSKO – Múzeum bizarností

7/17/2018
More
Máte radi pokémonov, robotické kaviarne či živé bábiky? Hľadáte na správnom podcaste! Dnes totiž bude reč o Japonsku a všetkých jeho bizarnostiach. Nebojte sa, nie len o nich. Naďa, ktorá to do krajiny vychádzajúceho slnka otočila trikrát, porozpráva aj o tom, kde nájdete najlepšie sushi, chrámy z ôsmeho storočia či prečo je práve Japonsko najlepšia party krajina.

Duration:00:35:01

S1E8: VIETNAM – Bola doba cashu

7/12/2018
More
Chcete sa preniesť do Československa v roku 1975? Poďte s nami do Vietnamu! Bilboardy so zväzáckymi heslami, preteky školských dychoviek či všadeprítomná červená zástava je obrazom Vietnamu dnešných dní. Vo veľkom jej však konkurujú aj sýtozelené ryžové políčka ci slamené klobúčiky vždy usmiatych Vietnamcov. Tina brázdila po Vietname na motorke dva mesiace, tak nám verte - bolo o čom rozprávať...

Duration:00:32:26

S1E7: IRÁN – Imám hotline

7/3/2018
More
Máte radi praktické rady? Jednu pre vás dnes máme. Veľmi existenčnú... konkrétne ako zvládnuť apokalypsu! Inak sa v siedmej epizóde Všesvet podcastu dozviete aj ako sa v Iráne správne obliecť či na akých miestach si Iránčanky dávajú robiť plastiku. Dnes sme v Perzskom zálive!

Duration:00:28:02

S1E6: IRÁN – Radšej by som zomrel, ako by som mal ísť prvý

6/26/2018
More
Koľkokrát musíš v Iráne odmietnúť čaj, aby sa tvoj hostiteľ neurazil? A kto vchádza prvý do dverí? Dajte si sa nami rýchlokurz slušného správania v tejto starobylej krajine Peržanov. Nebudeme v tom sami! Do kanadsko-slovenského štúdia tentokrát prijali pozvanie aj vzácni hostia, naši dobrí kamaráti Vlado Bízik a Sepideh Mohammadi. O Iráne, tarofe, couchsurfingu, nociach pod hviezdami a veľa ďalšom sme pre Vás pripravili nie jeden, ale hneď dva diely Všesvet podcastu. Vypočujte si prvú z...

Duration:00:30:54

S1E5: TORONTO, MONTREAL – Všetci sú raw, bio, eko

6/19/2018
More
Viete, ktoré mesto má po Paríži najviac francúzsky hovoriacich obyvateľov? A ktoré je vo filmovom priemysle "fakeový" New York? Obe nájdete v Kanade! Historicky bohatý Montreal a multi-kulti Toronto vám priblíži Nada​. A ak sme minulý týždeň riešili rozmaznané austrálske papuľky, to ešte len budete kukať, čo do seba lejú Kanaďania.

Duration:00:29:34

S1E4: AUSTRÁLIA – Klokany sú strašné korby

6/12/2018
More
Prečo Tina vo všetkých kempoch otvárala "dekel na hajzli" s rešpektom? Na akú teplotu treba vyšľahať mlieko aby ste si neopálili papuľku hipsterským sojovým flat white? A čo všetko vlastne treba na to aby ste získali "working holiday" víza v kajine na opačnej strane zemegule? Odpovede nájdete v novej klokanej epizóde.

Duration:00:30:33

S1E3: ŠPANIELSKO – Aj Jožo pred tým jedol olivy

6/5/2018
More
Lovte s nami prívlastky červeného vína, zistite, ako vyzerá posledná večera iberských prasiatok a prečo Tina nie je prvá žena, ktorej raz za čas uletí dekel. Španielsko Nadinými očami a žalúdkom.

Duration:00:29:40