We have updated our Terms of Service and Privacy Policy. Learn More

City Radio-logo

City Radio

17.3K Favorites

More Information

Location:

Skopje, Macedonia

Description:

Сити Радио е музичко радио кое постои од 2002 година, а неговата мисија е да го облагороди етерот и да направи своите слушатели да уживаат. На фреквенцијата 94.7FM, во било кој дел од денот, скопската радиска публика има ексклузивна можност да стигне до најновите музички хитови, во живо да ги проследи најголемите светски музички случувања, да се запознае со последните светски музички топ листи, ...да ги дознае најсвежите информации од светот на музиката и на актуелниот jet-set.

Language:

Macedonian

Contact:

ул. 11 Октомври бр.25 (зградата на QBE Македонија - 12ти кат) Скопје Македонија 1000 +389 2 311511


Stations

City Radio
City Radio

The Rhythm Of The City

Try Premium for 30 days

Live games for all NFL, MLB, NBA, & NHL teams
Commercial-Free Music
No Display Ads