My favourite film-logo

My favourite film

Podcast Networks

Dziennikarz Filmwebu Łukasz Muszyński dyskutuje z zaproszonymi gośćmi o ich ulubionych filmach. Konwersacja o kinie staje się punktem wyjścia do rozmowy o życiu. Albowiem sztuka i życie lubią się ze sobą przeplatać.

Location:

Poland

Description:

Dziennikarz Filmwebu Łukasz Muszyński dyskutuje z zaproszonymi gośćmi o ich ulubionych filmach. Konwersacja o kinie staje się punktem wyjścia do rozmowy o życiu. Albowiem sztuka i życie lubią się ze sobą przeplatać.

Twitter:

@filmweb

Language:

Polish

Contact:

+48500119135


Episodes

MAGDALENA CIELECKA: co ogląda dziewczyna kosmonauty?

2/23/2023
Który hollywoodzki klasyk doprowadził ostatnio Magdalenę Cielecką do łez? Za co uwielbia "Urodzonych morderców" i dlaczego nie rozumie fenomenu "Aftersun"? Jakimi filmami aktorka karmiła głowę, przygotowując się do roli w serialu Netfliksa pt. "Dziewczyna i kosmonauta"? Odpowiedzi znajdziecie w nowym odcinku podcastu "Mój Ulubiony Film". Zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:43:20

RAFAŁ RUTKOWSKI: czy poprawność polityczna zabija współczesną komedię?

2/13/2023
Dlaczego Polska wciąż jest krajem z filmów Stanisława Barei? Czy w komedii tak jak w sporcie upływ czasu zabija formę? Co sprawia, że "Imperium kontratakuje" pozostaje najlepszą odsłoną "Gwiezdnych Wojen"? Po odpowiedzi zapraszamy do nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film". Jego bohaterem jest popularny aktor, standuper i youtuber @rafalrutkowski. Na rozmowę z gwiazdą komedii "Masz ci los!" zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:53:00

OLGA BOŁĄDŹ: jak widzę nowy film z Liamem Neesonem, muszę go obejrzeć

2/9/2023
Choć narzeka, że z powodu ciąży jej pamięć nie pracuje aktualnie na najwyższych obrotach, w rozmowie z Łukaszem Muszyńskim bez problemu przywołała mnóstwo świetnych filmów. Nieuleczalna romantyczka, fanka fantasy i widowisk o superbohaterach, która z równym entuzjazmem ogląda "Niebo nad Berlinem" i nowy akcyjniak z Jasonem Stathamem. Bohaterką nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Olga Bołądź! Aktorkę możecie aktualnie podziwiać w serialu Polsat Box Go "Matka".

Duration:00:51:02

TOMASZ KOT: bardziej Al Pacino czy Robert De Niro?

1/16/2023
Artysta "Skazany na bluesa", weteran "Zimnej wojny" i władca medycznego Olimpu w "Bogach". Już od 20 stycznia będziecie mogli podziwiać go w komedii kryminalnej "Niebezpieczni dżentelmeni". Filmwebowiczki i filmwebowicze, Tomasz Kot! Jak wspomina warsztaty z Francisem Fordem Coppolą? Jaka komedia wprawia go w w wyjątkowo rrrradosny nastrój? Którą z legend ekranu podziwia bardziej: Ala Pacino czy Roberta De Niro? I jak wyglądały kulisy realizacji nowej "Akademii Pana Kleksa"? Odpowiedzi...

Duration:01:00:40

PAULINA GAŁĄZKA: dziewczyna z ferajny

1/6/2023
Znacie ją m.in. z takich produkcji jak "Dziewczyny z Dubaju", "Klangor", "Archiwista" i "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją". Od 6 stycznia możecie podziwiać ją na ekranach kin w komedii "Na twoim miejscu". Widzki i widzowie, Paulina Gałązka! Na rozmowę o ulubionych filmach zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:42:44

ALEKSANDRA KONIECZNA: Intymność

12/20/2022
Jedna z bardziej cenionych polskich aktorów. Trzykrotna laureatka nagród filmowych Orzeł oraz Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni. Gwiazda "Ostatniej rodziny", nominowanego do Oscara "Bożego ciała" oraz serialu "Minuta ciszy". Aktualnie możecie podziwiać ją w filmie "Śubuk". Bohaterką nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Aleksandra Konieczna! Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:52:20

ANNA NEHREBECKA: Upokorzenie

12/16/2022
Wędrowała do ziemi obiecanej, strzegła domowego ogniska w rodzinach Połanieckich i Złotopolskich, skradła serca milionów Polaków jako żona Jana Serce, wreszcie sprawiła, że chciało i chce się żyć. Już w przyszłym roku zobaczymy ją w pierwszym polskim filmie platformy Viaplay, komedii "Klątwa". Bohaterką nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Anna Nehrebecka! Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:51:29

ŁUKASZ ORBITOWSKI: wszystko zaczęło się od bawarskich komedii erotycznych

11/26/2022
Jeden z poczytniejszych polskich pisarzy, laureat Paszportu Polityki i Nagrody im. Janusza A. Zajdla, mistrz grozy i niesamowitości, w wolnych chwilach Czarny Coach. Bohaterem nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Łukasz Orbitowski! Czego boi się najbardziej? Kiedy poczuł się naprawdę wolny? Dlaczego nie znosi nowych filmów z serii "Halloween" i nie zamierza przeczytać kontynuacji "Gorączki"? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie Łukasza Muszyńskiego. Hasło przewodnie podcastu brzmi:...

Duration:00:38:52

MICHAŁ CZERNECKI: Siedem minut po północy

11/10/2022
Walczył w "Wojnie polsko-ruskiej", pomieszkiwał na "Planecie singli", stawiał "Diagnozę" i szukał "Motywu". Ostatnio przekonał się, że "Każdy wie lepiej". Od 11 listopada możecie podziwiać go w drugim sezonie serialu "Skazana" na platformie Player. Panie i panowie, Michał Czernecki! Za co kocha kino Roya Anderssona? Dlaczego, gdy ogląda "Siedem minut po północy", za każdym razem czuje rozgoryczenie? Czy sprzedałby swój wizerunek na potrzeby cyfrowego awatara? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie...

Duration:01:08:32

PIOTR ADAMCZYK: do kina chodzę na przeżycie

11/4/2022
Dowodził legendarnym "Dywizjonem 303", w "Czasie honoru" robił rzeczy wybitnie niehonorowe, a w "Hawkeye'u" polował na członka Avengers. 4 listopada po raz piąty zaadresował "Listy do M.". Bohaterem nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Piotr Adamczyk! Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:55:49

ROBERT MAKŁOWICZ: w kinie interesuje mnie to, co niepopularne

10/24/2022
Tego jegomościa nie trzeba nikomu przedstawiać. Legendarny dziennikarz i krytyk kulinarny, pisarz, publicysta, podróżnik i wideobloger. W skrócie: człowiek, który umie żyć. Bohaterem najnowszego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Robert Makłowicz! Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:55:55

JAN HOLOUBEK: ulubione filmy to zbiór nieskończony

10/10/2022
Wciągnął widzów w odmęty "Rojstu", udowodnił niewinność Tomka Komendy, a w ubiegłym tygodniu zalał Netflix "Wielką wodą". Bohaterem nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Jan Holoubek! Na rozmowę z reżyserem zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:53:50

MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA: Blue Jasmine

9/16/2022
Była dziewczyną Kilera, matką Boską i kotką na gorącym blaszanym dachu. 16 września na ekranach kin wyjdzie z niej "Zołza". Bohaterką nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Małgorzata Kożuchowska! Dlaczego tak bardzo lubi filmy z lat 90.? Które aktorki są jej największymi idolkami? Jakie było najbardziej nieoczekiwane miejsce, w którym poproszono ją o zdjęcie? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie Łukasza Muszyńskiego.

Duration:00:39:29

JOANNA KULIG: "Przełamując fale"

8/8/2022
Wielki talent idzie u niej w parze z równie wielką pracowitością. Za chwalebną walkę na froncie "Zimnej Wojny" została odznaczona m.in. Europejską Nagrodą Filmową. Od 5 sierpnia możecie ją podziwiać w komedii "Każdy wie lepiej". Bohaterką nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Joanna Kulig! Jakiej roli nie zagrałaby za żadne skarby świata? Czy prawdziwe wartości muszą pociągać za sobą cierpienie? Dlaczego artyści uwielbiają oscarowy film "Birdman"? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie...

Duration:00:29:41

MONIKA BRODKA: Synekdocha, Nowy Jork

7/25/2022
Posiadaczka jedynych w swoich rodzaju butów do tańca. Autorka muzyki w pięciu smakach. Artystka, która wie, jak wywołać grandę. Bohaterką nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Monika Brodka! Jak wspomina pocałunek Śmierci i ekranowy debiut w serialu "Fala zbrodni"? Czym uwodzi ją kino Charliego Kauffmana? Dlaczego tak trudno rzucić jej palenie papierosów? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie Łukasza Muszyńskiego.

Duration:00:46:27

PAWEŁ DOMAGAŁA: do którego z "Przyjaciół" jest mu najbliżej?

7/16/2022
Stara się być równocześnie radykalnie pokorny i radykalnie pewny siebie. W przeszłości pomieszkiwał w "Żmijowisku" i na "Planecie singli", dziś woli raczej "Narnię". Od 15 lipca będziecie mogli zobaczyć go w kinach w melodramacie "Na chwilę, na zawsze". Na rozmowę z Pawłem Domagałą zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:59:24

ANDRZEJ SEWERYN: Nie mam ulubionego filmu!

6/27/2022
Zdobywca "Ziemi obiecanej", kolonizator "Srebrnego Globu", głowa "Ostatniej rodziny", a od niedawna również "Królowa" małego ekranu. Gościem najnowszego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Andrzej Seweryn! Czy Clint Eastwood mógłby zagrać drag queen? Który aktor ma najlepiej dopracowany ekranowy chód? Dlaczego czas to najlepszy autor? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie Łukasza Muszyńskiego.

Duration:00:54:54

JAŚMINA POLAK: "Prawdziwy romans"

5/2/2022
Choć urodziła się w Chicago, jest góralką z krwi i kości. Królowa parkietu w "Hardkor Disko". Gwiazda przedstawień Warlikowskiego, Garbaczewskiego i Wyrypajewa. Jeden z krytyków nazwał ją solą tej ziemi i niezbędną przyprawą w polskim życiu teatralnym. Od 6 maja będziecie mogli ją zobaczyć u boku Agnieszki Grochowskiej, Macieja Stuhra i Grzegorza Damięckiego w komediodramacie "Fucking Bornholm". Na rozmowę z Jaśminą Polak w podcaście "Mój Ulubiony Film" zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:01:03:36

ANNA MARIA SIEKLUCKA: "Pamiętnik"

4/29/2022
Czy artysta może nie mieć ego? Jakie supermoce mają grzyby? Dlaczego "Pamiętnik" to prawdopodobnie najpiękniejsza historia miłosna w dziejach kina? Odpowiedzi szukajcie w nowym odcinku podcastu "Mój Ulubiony Film". Na rozmowę z gwiazdą serii "365 dni" Anną Marią Sieklucką zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:46:02

WOJCIECH CHMIELARZ: Bliżej

4/4/2022
Jak się kończy wciąganie tabaki z maski samochodu pod czujnym okiem monitoringu? Co Gene Hackman i Morgan Freeman mają wspólnego z nową powieścią o przygodach komisarza Mortki? Dlaczego Wojciech Chmielarz czuł się kiedyś jak Jude Law w "Bliżej"? Odpowiedzi szukajcie w nowym odcinku podcastu "Mój Ulubiony Film". Łukasz Muszyński zaprasza na rozmowę z jednym z najpoczytniejszych polskich pisarzy, który przy pomocy klawiatury zadaje czytelnikom rany i robi wyrwy w sercu.

Duration:01:22:57