My favourite film-logo

My favourite film

Podcast Networks

Dziennikarz Filmwebu Łukasz Muszyński dyskutuje z zaproszonymi gośćmi o ich ulubionych filmach. Konwersacja o kinie staje się punktem wyjścia do rozmowy o życiu. Albowiem sztuka i życie lubią się ze sobą przeplatać.

Location:

Poland

Description:

Dziennikarz Filmwebu Łukasz Muszyński dyskutuje z zaproszonymi gośćmi o ich ulubionych filmach. Konwersacja o kinie staje się punktem wyjścia do rozmowy o życiu. Albowiem sztuka i życie lubią się ze sobą przeplatać.

Twitter:

@filmweb

Language:

Polish

Contact:

+48500119135


Episodes
Ask host to enable sharing for playback control

REMIGIUSZ MRÓZ: pisarz, prawnik, Trekkie

3/31/2024
Jego książki rozeszły się w nakładzie przekraczającym - bagatela - 10 milionów egzemplarzy. Ojciec Chyłki, Forsta i Gerarda Edlinga. Pisarz, który żadnego gatunku się nie boi. W tym roku zdążył już wydać dwie powieści - apokaliptyczny dreszczowiec "Operacja Mir" oraz kryminał "Paderborn" Bohaterem nowego odcinka podcastu Mój Ulubiony Film jest Remigiusz Mróz. Dlaczego "12 gniewnych ludzi" to najlepszy film w dziejach kina? Za co kocha "Star Trela"? Jakie było najdziwniejsze miejsce, w którym poproszono go o selfie? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie Łukasza Muszyńskiego.

Duration:01:11:05

Ask host to enable sharing for playback control

JANUSZ WALCZUK: żyjemy w kraju hejterów

2/6/2024
Jeden z filarów SBM Label. Człowiek, który o robieniu muzyki wie chyba wszystko. Ostatnio zadebiutował na wielkim ekranie w filmie "Piep*zyć Mickiewicza”. Bohaterem nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Janusz Walczuk. Za co kocha Jasona Stathama i Gerarda Butlera? Czy którykolwiek polski raper zgodziłby się dzisiaj zagrać policjanta? Dlaczego ekranowe uniwersum Marvela zepsuło się po "Avengers: Koniec gry", a "Szklanki" Young Leosi okazały się epokowym dziełem? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie Łukasza Muszyńskiego.

Duration:01:09:16

Ask host to enable sharing for playback control

MACIEJ MAKSELON: jak stworzyć ekscytującą opowieść?

12/25/2023
Jak sam o sobie pisze, odpowiada za słowa, zdania, akapity i większe całości. Uczy, jak opowiadać historie, jak frazą projektować ludzkie emocje. Redaktor, nauczyciel akademicki, mówca Tedx oraz osobowość medialna. Bohaterem nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Maciej Makselon. Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:01:06:11

Ask host to enable sharing for playback control

KATARZYNA WARNKE: czy Polacy potrafią rozmawiać o seksie?

11/11/2023
Hasło przewodnie podcastu brzmi: powiedz mi, jaki jest twój ulubiony film, a dowiem się kim jesteś. Muszyński dyskutuje z zaproszonymi gośćmi o obiektach ich największego kinomaniackiego uczucia. Konwersacja o kinie staje się punktem wyjścia do rozmowy o życiu. Albowiem sztuka i życie lubią się ze sobą przeplatać.

Duration:01:19:56

Ask host to enable sharing for playback control

MUNIEK STASZCZYK: jaki byłby dzisiejszy "Czterdziestolatek"?

11/10/2023
Bohaterem nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film jest człowiek, który uczył nas, że ojczyznę kochać trzeba i szanować, warto być pozytywnym wojownikiem, a chłopaki nie płaczą. Wokalista i libero zespołu T.Love, którego najnowszą piosenkę "To chyba miłość jest" możecie usłyszeć w świątecznej komedii "Uwierz w Mikołaja". Panie, panowie - Muniek Staszczyk! Dlaczego woli kino i DVD od streamingu? Czy na polskiej scenie politycznej jest dziś dużo Nikodemów Dyzmów? Która gwiazda rapu młodego pokolenia zgłosiła się do niego ostatnio z prośbą o sampel z utworu? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie Łukasza Muszyńskiego.

Duration:00:53:54

Ask host to enable sharing for playback control

SONIA i BORYS SZYC: kurczę, ja mam to chyba po tobie...

10/26/2023
Jak beatboksuje Borys Szyc? Dlaczego Sonia Szyc nie lubi "Wednesday"? Czy kino może łączyć pokolenia? Odpowiedzi na te pytania szukajcie w nowym odcinku podcastu "Mój Ulubiony Film". Na rozmowę z tatą i córką, a zarazem gwiazdami filmu "Miało cię nie być", który zadebiutuje na ekranach już 27 października, zaprasza Łukasz Muszyński. Hasło przewodnie podcastu brzmi: powiedz mi, jaki jest twój ulubiony film, a dowiem się kim jesteś. Muszyński dyskutuje z zaproszonymi gośćmi o obiektach ich największego kinomaniackiego uczucia. Konwersacja o kinie staje się punktem wyjścia do rozmowy o życiu. Albowiem sztuka i życie lubią się ze sobą przeplatać.

Duration:01:11:06

Ask host to enable sharing for playback control

TOMASZ SCHUCHARDT: zawsze lubiłem Mietczyńskiego

10/24/2023
Był gościem honorowym "Chrztu" i pionierem polskiego hip-hopu w "Jesteś bogiem". Walczył z "Wielką wodą", a także spotkał swojego "Sobowtóra". Od 27 października będziecie mogli zobaczyć go na platformie Viaplay w serialu kryminalnym "Morderczynie" inspirowanym prozą Katarzyny Bondy. Bohaterem nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Tomasz Schuchardt! Czy Jackie Chan zasłużył na Oscara? Co Schuchardt sądzi o Patryku Vedze i jego filmach? Dlaczego odpuścił sobie oglądanie horrorów i jaki serial polecił mu ostatnio Piotr Domalewski? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie Łukasza Muszyńskiego. Hasło przewodnie podcastu brzmi: powiedz mi, jaki jest twój ulubiony film, a dowiem się kim jesteś. Muszyński dyskutuje z zaproszonymi gośćmi o obiektach ich największego kinomaniackiego uczucia. Konwersacja o kinie staje się punktem wyjścia do rozmowy o życiu. Albowiem sztuka i życie lubią się ze sobą przeplatać.

Duration:01:21:09

Ask host to enable sharing for playback control

IGNACY LISS: my jesteśmy totalnie przebodźcowani

10/17/2023
Znacie go m.in. z filmów „Marzec 68”, „Fanfik” i „Zadra”, a także seriali „Otwórz oczy” i :”Teściowie”. Aktualnie cała Polska ogląda go w megahicie „Znachor”, w którym wciela się w hrabiego Leszka Czyńskiego. Bohaterem nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Ignacy Liss! Dlaczego co drugi powstający aktualnie w Polsce film jest "megaśredni"? Przy którym filmowym soundtracku idealnie się zasypia? Co sprawia, że aktor improwizujący i swobodny jest najlepszym aktorem? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie Łukasza Muszyńskiego.

Duration:01:01:16

Ask host to enable sharing for playback control

GABRIELA MUSKAŁA: Ucieczka z kina "Wolność"

10/10/2023
Czy spreparowana odcięta głowa to idealna pamiątka z planu zdjęciowego? W kogo zamieniają się rozczarowani romantycy? Jak zrobić, by aktorzy przemawiali z ekranu własnym głosem? Odpowiedzi szukajcie w nowym odcinku podcastu "Mój Ulubiony Film". Jego bohaterką jest aktorka, scenarzystka i autorka sztuk teatralnych Gabriela Muskała, która właśnie zadebiutowała jako reżyserka. Jej "Błazny" można zobaczyć premierowo na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:48:25

Ask host to enable sharing for playback control

VANESSA ALEKSANDER: jaki film ocenia na 10/10, ale boi się ponownie zobaczyć?

9/29/2023
Szefowa polskiego oddziału "The Office", wojenna dziewczyna i wielka miłość "Hejtera". Od niedawna możecie podziwiać ją w nowej audioprodukcji Storytel pt. "Rok 2084". Bohaterką nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Vanessa Aleksander! Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:01:12:26

Ask host to enable sharing for playback control

GRAŻYNA TORBICKA: dlaczego nie została aktorką?

7/27/2023
29 sierpnia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą rozpoczyna się 17. BNP Paribas Dwa Brzegi. Z tej okazji w studiu Filmwebu gościmy dyrektorkę artystyczną festiwalu, Grażynę Torbicką. Dlaczego czuje się czasem jak jubilerka? Jak ocenia kondycję współczesnego polskiego kina? Czy oglądając tak dużo nowych filmów, znajduje czas, by wrócić do starszych tytułów? Odpowiedzi szukajcie w nowym odcinku podcastu "Mój Ulubiony Film". Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:42:47

Ask host to enable sharing for playback control

ANDRZEJ DRAGAN: Zagubiona autostrada

7/7/2023
Jeden z donioślejszych i uważniej słuchanych głosów polskiej nauki. Fizyk, wykładowca uniwersytecki, autor książek, fotograf, kompozytor oraz twórca filmowy. Bohaterem nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest profesor Andrzej Dragan. Jak interpretować "Zagubioną autostradę", czyli jeden z bardziej tajemniczych filmów w historii kina? Kiedy sztuczna inteligencja zastąpi reżyserów i scenarzystów? Czy filmy Christophera Nolana są zgodne z faktami naukowymi? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie Łukasza Muszyńskiego.

Duration:01:23:44

Ask host to enable sharing for playback control

KAROLINA GŁOGOWSKA: jak rozpoznać psychopatę?

6/7/2023
Nie boi się zaczynać od nowa: wiele razy zmieniała zawód, ale tylko pisaniu pozostaje wierna. Popularny bloger Pigout napisał, że grają jej w duszy mordy, kłamstwa, dobre jedzenie, ludzkie psychozy i brzydkich słów też nie unika. Mieszka w Gdańsku, tak więc może uważać się za szczęściarę. Bohaterką podcastu "Mój Ulubiony Film" jest pisarka Karolina Głogowska, której najnowsza książka, dreszczowiec "Ostatni diament", właśnie trafiła na półki księgarni. Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:44:05

Ask host to enable sharing for playback control

KATARZYNA PUZYŃSKA o "Rockym", "Stranger Things" i morderczej piance

5/17/2023
Jedna z najpoczytniejszych polskich pisarek, twórczyni kultowego cyklu kryminałów "Lipowo" oraz - jak sama o sobie mówi - zwykła baba z lasu. Bohaterką nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Katarzyna Puzyńska! Dlaczego koledzy nazywali ją kiedyś Wiesiek? Co czuła, gdy w czwartym sezonie "Stranger Things" zabrzmiała piosenka jej ukochanego zespołu Metallica? Jak wspomina dzieciństwo spędzone na Ursynowie i nerdów ze szkolnej ławy? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie Łukasza Muszyńskiego.

Duration:01:03:47

Ask host to enable sharing for playback control

JAKUB ĆWIEK i jego filmowa złota dziesiątka

5/9/2023
Człowiek, który o popkulturze wie prawdopodobnie wszystko. Jeden z bardziej zapracowanych polskich pisarzy, miłośnik Stanów Zjednoczonych i rock 'n' rolla, ojciec Dreszcza oraz Drelicha. Bohaterem najnowszego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Jakub Ćwiek! W rozmowie z Łukaszem Muszyńskim autor tłumaczy m.in., dlaczego przez jakiś czas żył jak bezdomny na Dworcu Katowickim, wspomina pierwszą pracę w wypożyczalni kaset wideo, a także zastanawia się, czy istnieje dobra śmierć.

Duration:01:36:28

Ask host to enable sharing for playback control

MICHAŁ SZPAK: każdy z nas ma w sobie Jokera

4/19/2023
Zarówno w życiu jak i w kinie szuka silnych emocji, w związku z czym jego ulubionym gatunkiem filmowym jest dramat. Nie pogardzi jednak jednak dobrym fantasy i z wytęsknieniem czeka na autentycznie zabawną komedię. Ostatnio sam spróbował sił w rozśmieszaniu innych - wystąpił w zrealizowanym dla platformy Prime Video reality show "LOL: Kto się śmieje ostatni". Bohaterem nowego odcinka odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Michał Szpak. Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:52:55

Ask host to enable sharing for playback control

MATEUSZ KOŚCIUKIEWICZ: uważam, że aktorzy nie są do końca artystami

4/3/2023
Kiedyś kojarzył się z postaciami outsiderów i abnegatów. Dziś coraz częściej możemy podziwiać go w rolach statecznych mężów i obywateli. W równym stopniu uwielbia hollywoodzkie widowiska Stevena Spielberga oraz filmowe poematy Andrieja Tarkowskiego. Człowiek wielu talentów: aktor, scenarzysta, stolarz, zegarmistrz i badacz teorii czasu. Uwaga, dla hecy lubi wkręcać bliskich i kolegów po fachu! Bohaterem nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Mateusz Kościukiewicz, którego aktualnie możecie zobaczyć na ekranach kin w kryminale "Święty". Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:01:15:26

Ask host to enable sharing for playback control

MAGDALENA CIELECKA: co ogląda dziewczyna kosmonauty?

2/23/2023
Który hollywoodzki klasyk doprowadził ostatnio Magdalenę Cielecką do łez? Za co uwielbia "Urodzonych morderców" i dlaczego nie rozumie fenomenu "Aftersun"? Jakimi filmami aktorka karmiła głowę, przygotowując się do roli w serialu Netfliksa pt. "Dziewczyna i kosmonauta"? Odpowiedzi znajdziecie w nowym odcinku podcastu "Mój Ulubiony Film". Zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:43:20

Ask host to enable sharing for playback control

RAFAŁ RUTKOWSKI: czy poprawność polityczna zabija współczesną komedię?

2/13/2023
Dlaczego Polska wciąż jest krajem z filmów Stanisława Barei? Czy w komedii tak jak w sporcie upływ czasu zabija formę? Co sprawia, że "Imperium kontratakuje" pozostaje najlepszą odsłoną "Gwiezdnych Wojen"? Po odpowiedzi zapraszamy do nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film". Jego bohaterem jest popularny aktor, standuper i youtuber @rafalrutkowski. Na rozmowę z gwiazdą komedii "Masz ci los!" zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:53:00

Ask host to enable sharing for playback control

OLGA BOŁĄDŹ: jak widzę nowy film z Liamem Neesonem, muszę go obejrzeć

2/9/2023
Choć narzeka, że z powodu ciąży jej pamięć nie pracuje aktualnie na najwyższych obrotach, w rozmowie z Łukaszem Muszyńskim bez problemu przywołała mnóstwo świetnych filmów. Nieuleczalna romantyczka, fanka fantasy i widowisk o superbohaterach, która z równym entuzjazmem ogląda "Niebo nad Berlinem" i nowy akcyjniak z Jasonem Stathamem. Bohaterką nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Olga Bołądź! Aktorkę możecie aktualnie podziwiać w serialu Polsat Box Go "Matka".

Duration:00:51:02